Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

TeamworkBuzz

Opis projektu: TeamworkBuzz to narzędzie, które wspiera firmy w budowaniu kultury opartej na docenianiu współpracowników za wysiłek, który wkładają w pracę każdego dnia. Docenianie odbywa się w sposób jawny, każdy pracownik może zobaczyć komentarz odnośnie pracy innej osoby. Przy wsparciu narzędzia TeamworkBuzz członkowie zespołów mogą wyrażać uznanie dla kolegów i koleżanek z pracy za pomocą odznak z punktami i krótkim komentarzem. Zbierane punkty mogą być opcjonalnie wymieniane na nagrody (np. bilety do kina, wsparcie organizacji społecznej).

96% pracowników mówi, że najbardziej liczy się dla nich przyjazna atmosfera pracy w zespole, a 94% docenianie i dopiero na trzecim miejscu u dobrego pracodawcy wskazują atrakcyjne zarobki [Raport Fun At Work 2018]. Co więcej, z badań wynika, że bycie niedocenianym w pracy jest jednym z głównych powodów odejść pracowników.

W ostatnich dwóch latach narzędzie TeamworkBuzz było testowane na około 100 osobowym zespole, każdorazowo sugestie usprawnień od pracowników były wprowadzane do systemu, dlatego mamy poczucie, że w tym momencie nasz produkt spełnia oczekiwania klientów, choć oczywiście mamy plany dalszego rozwoju, zgodnie z pojawiającymi się trendami HR. To produkt, który powstał w odpowiedzi na oddolną, konkretną potrzebę samych pracowników bycia docenianym w pracy i bardziej otwartej komunikacji dlatego mamy pewność, że jego wykorzystanie może pomóc rozwiązać problemy innych zespołów.

Branża / kategoria: informatyka

Rok powstania: 2017

Skąd pomysł: Narzędzie TeamworkBuzz stworzone zostało kilka lat temu temu na własne potrzeby, podczas budowy zespołu Research & Development w firmie technologicznej. Twórcy narzędzia zależało na wdrożeniu kultury organizacyjnej, opartej na częstym wyrażaniu uznania przez członków zespołu za zaangażowanie i dobrze wykonaną pracę. Przekonanie, że taki sposób zarządzania poprzez docenianie jest bardzo skuteczny, wynika z własnych doświadczeń zawodowych. Problem niewystarczającej komunikacji wewnętrznej z pracownikami prowadził do spadku motywacji i zaangażowania. Tak powstało narzędzie TeamworkBuzz.

Dla kogo: Naszymi klientami są głównie firmy, które nastawione są na budowanie wysokiej, otwartej kultury organizacji (czyli już świadomie chcą odpowiedzieć na napotkane wyzwania) i zależy im na tworzeniu atrakcyjnych miejsc pracy, które przyciągają utalentowanych pracowników. Bez względu na to, w jakim sektorze działają. Obecnie mamy rynek pracownika, więc to pracodawca ma za zadanie zaprezentować się jako wartościowa firma, której warto dać szansę. Naszym narzędziem interesują się również firmy, gdzie ma miejsce praca zdalna i firma nie ma codziennie kontaktu z każdym pracownikiem w biurze. TeamworkBuzz doskonale odpowiada na potrzebę budowania zaangażowania osób, które fizycznie w biurze bywają rzadko. Służy podtrzymaniu kontaktów ze współpracownikami i sprawia, że osoba pracująca zdalnie ma poczucie, że efekty jej pracy są zauważalne, co przekłada się na większą motywację do realizacji kolejnych zadań.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament

Pomysłodawcy projektu: Pomysłodawcą i twórcą projektu jest Arkadiusz Poński, który ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami i tworzeniu innowacyjnych produktów IT. To właśnie podczas budowania zespołu dla jednej z firm technologicznych zrodził się pomysł stworzenia narzędzia TeamworkBuzz. W projekt zaangażowana jest również Katarzyna Rózicka ekspertka w komunikacji, która od ponad 10 lat tworzy i wdraża strategie oraz narzędzia, służące budowaniu relacji firm z otoczeniem. Arek i Kasia poznali się kilka la temu podczas studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej.

Ponadto na stałe z TeamworkBuzz współpracują wybrani specjaliści, a wraz z rozwojem planowane jest poszerzenie zespołu.

Konkurencja: Na rynku polskim i zagranicznym istnieją narzędzia, które pomagają firmom pokonywać wyzwania związane z budowaniem zgranych i zaangażowanych zespołów. Można podejść do tego na wiele sposobów. My główny nacisk kładziemy na prostotę narzędzia, aby jego użytkowanie było intuicyjne, przyjemne w korzystaniu i nie wprowadzało bariery dostępu. Dodatkowo naszym atutem jest to, że wspieramy naszych klientów w całym procesie wdrożenia narzędzia w organizacji technicznie i komunikacyjnie (odpowiednia komunikacja do pracowników, pomoc w przygotowaniu materiałów informacyjnych, itp).

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Przede wszystkim jesteśmy otwarci na opinie naszych klientów. Cały czas rozwijamy produkt i dodajemy kolejne usprawnienia. W planach mamy również wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji (AI), ale na razie jest zbyt wcześnie, żeby więcej zdradzać :). W najbliższym czasie będziemy zapraszać do współpracy kolejnych ekspertów, których zadanie będzie dostarczanie naszym klientom praktycznej wiedzy z obszarów HR.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

TeamworkBuzz

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.