Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

VendingMetrics – płatności BLIK w vendingu i zarządzanie automatami

Opis projektu: Z systemu obecnie korzysta ponad 100 firm vendingowych z całego świata. Każdego dnia około 2500 osób korzysta z naszej aplikacji, aby sprawdzić brakujące produkty w automatach vendingowych. Aktualnie śledzimy sprzedaż w ponad 10 000 automatów vendingowych z całego świata.

Branża / kategoria: commerce, gastronomia, płatności

Rok powstania: 2016

Skąd pomysł: Na rynku Polskim oraz globalnym brakuje takiego rozwiązania, które byłoby proste, posiadało wszystkie potrzebne funkcje i nie ograniczało operatora vendingowego do jednego modelu czytników płatniczych lub w ogóle ograniczało go do wyłącznie korzystania z urządzeń płatniczych, lub telemetrycznych. W VendingMetrics można zarządzać automatami oraz magazynem bez potrzeby kupowania urządzeń telemetrycznych. W ofercie posiadamy własne modemy telemetryczne oraz czytniki kart prepaid stworzonych specjalnie dla automatów vendingowych. Dodatkowym autem jest możliwość podłączenia każdego innego czytnika kart płatniczych, aby wszystkie informacje sprzedażowe były widoczne w jednym prostym panelu.

Dla kogo: W tym momencie nasza oferta skierowana jest do małych i średnich firm posiadających do 500-1000 automatów. Nasze plany cenowe są podzielone na 3 grupy:

– Dla osób, które dopiero zaczynają z vendingiem i mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty ‚STARTER’, która umożliwia zarządzanie maksymalnie 5 automatami vendingowymi, obsługę płatności BLIK, magazynu vendingowego.

– Dla firm, przygotowany jest plan ‚STANDARD’, czyli taki który pozwala podłączyć do 25 automatów vendingowych. Zawiera on również wszystkie funkcje planu ‚STARTER’. Cena za kolejne automaty jest ustalana indywidualnie z klientem według potrzeb.

– Dla wymagających przewidziany jest ‚Plan indywidualny’. Branża vendingowa jest wyjątkowa i każdy klient ma swoje wymagania odnośnie takich systemów, dlatego oferujemy także plan indywidualny, w którym oferujemy wszystkie opcje oraz dostarczamy indywidualne rozwiązania dla danej organizacji.

Finansowanie: inne, środki własne

Model biznesowy: abonament

Pomysłodawcy projektu: Twórcami projektu są m.in. operatorzy vendingowi, którzy od ponad 20 lat prowadzą działalność związaną z vendingiem, więc perfekcyjnie znają potrzeby rynku oraz problemy, z jakimi spotykają się osoby wchodzące dopiero w ten biznes.

Konkurencja: Aktualnie nie ma takich systemów, które mogłyby konkurować z VendingMetrics ze względu na to, że my oferujemy otwartą platformę, do której można podłączyć dowolne urządzenie telemetryczne lub terminal płatniczy. Nasz system zawsze rozszerza możliwości obecnego rozwiązania.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Planujemy dalej się rozwijać na rynku lokalnym i globalnym. Aktualnie obsługujemy ponad 10 000 automatów vendingowych z ponad 100 firm na całym świecie. Planujemy rozwiać naszą obsługę płatności bezgotówkowych przy pomocy smartphone’a.

Zespół: 5-10 pracowników

Lokalizacja: Szczecin (zachodniopomorskie)

VendingMetrics – Płatności BLIK w vendingu i zarządzanie automatami

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.