Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Versum

Opis projektu: Versum to oprogramowanie (SaaS) do zarządzania salonami działającymi w branży hair&beauty.  Dla naszych klientów – salonów fryzjerskich, gabinetów kosmetycznych  oraz SPA stworzyliśmy system, który ułatwia codzienną pracę w salonie, usprawniając umawianie wizyt i obsługę klientów. Pomaga zarządzać personelem, prowadzi automatyczne działania marketingowe, monitoruje magazyn produktów, dostarcza raportów i statystyk finansowych oraz jest cennym źródłem wiedzy o klientach (CRM).

Jesteśmy liderem na rynku hair&beauty w Polsce. Z naszego oprogramowania korzysta ponad 34 tysiące specjalistów w 48 krajach na świecie, w tym znani styliści i największe salony urody w Polsce, jak Yasumi, DepilConcept, Trendy Hair Fashion czy Salony Maniewski lub Ce-Ce Beauty Clinic.

W 2017 roku stworzyliśmy Moment.pl – nowoczesny portal i marketplace dla branży hair&beauty, gdzie klienci poszukujący usługi fryzjerskiej, kosmetycznej  bądź SPA, uzyskują bezpośredni dostęp do oferty ponad 30 tys. salonów w okolicy oraz możliwość natychmiastowej rezerwacji terminu online i oceny wizyty, po jej odbyciu. Moment.pl dostępny jest również jako aplikacja mobilna, dzięki czemu klienci mogą dokonywać rezerwacji w dogodnym dla siebie czasie.

Obecnie Versum znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju i skalowania biznesu na rynkach zagranicznych. Stale zwiększamy liczbę pracowników. Obecnie zespół Versum liczy już ponad 100 osób.

Branża / kategoria: Inne

Rok powstania: 2011

Skąd pomysł: Pomysł powstał z potrzeby, a impulsem była sytuacja z prywatnego życia Sebastiana, jednego z założycieli. Jego obecna żona umówiła się do fryzjera, po czym wróciła nieobsłużona. Okazało się, że na tę samą godzinę zapisane były dwie klientki. Wtedy większość salonów wykorzystywała papierowy kalendarz i o pomyłkę było łatwo, a przecież kalendarz elektroniczny wyeliminował by takie błędy całkowicie. Zaczęliśmy od analizy  rynku i słuchania potrzeb klientów. Większość obecnych funkcji Versum jest odpowiedzią na zgłaszane przez nich potrzeby. Dzisiaj możemy powiedzieć, że Versum zdigitalizowało polską branżę hair&beauty, zastępując papierowy kalendarz systemem, który pomaga salonom kompleksowo zarządzać biznesem.

Naszymi potencjalnymi klientami są salony kosmetyczne, salony fryzjerskie, gabinety SPA, salony masażu, studia depilacji, gabinety medycyny estetycznej.  Funkcjonalności i pakiety cenowe Versum są dostosowane zarówno do potrzeb małych, 1 – osobowych salonów, jak i dużych salonów sieciowych, zatrudniających kilkuset pracowników. Oprogramowanie Versum oferowane jest w 4 planach abonamentowych. Każdy zawiera bezpłatne wprowadzenie i obsługę firm B2B.

Finansowanie: fundusz Venture Capital, anioł biznesu

Model biznesowy: abonament

Pomysłodawcy projektu:

Sebastian Maśka, CEO

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W Versum odpowiada za globalną ekspansję i rozwój zespołu. Na co dzień zajmuje się także projektowaniem i wdrażaniem skutecznych strategii marketingowych oraz optymalizacją procesów biznesowych.

Paweł Kantyka, CTO

Programista z 12-letnim doświadczeniem w tworzeniu złożonych aplikacji internetowych. W Versum odpowiada za strategię produktową oraz dział rozwoju oprogramowania.

Konkurencja:

Naszą największą konkurencją jest papierowy kalendarz 🙂 Na globalnym rynku są dostępne rozwiązania, podobne do naszego. W Wielkiej Brytanii to na przykład Phorest, Shedul. W USA Booker. W Polsce to głównie kosztowne, stacjonarne rozwiązania dla dużych salonów i tu konkurencji w zasadzie nie mamy. W segmencie narzędzi do rezerwacji wizyt i marketplace dla salonów należy wspomnieć o Booksy (PL), Treatwell (UK).

Rynki: globalny

Najbliższe cele:

Chcemy utrzymać pozycję lidera na polskim rynku ale coraz mocniej zaznaczamy swoją obecność na kolejny rynkach zagranicznych. To na pewno kierunek, w którym będziemy podążać.

Zespół: 50-100 pracowników

Lokalizacja: Bielsko-Biała (Śląskie)

Versum

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.