Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Volleybox – siatkarska baza danych

Opis projektu: Volleybox to siatkarska baza danych tworzona przez internautów. Jej celem jest cyfryzacja siatkarskiego świata oraz procesów w nim zachodzących. Każdy internauta może przyczynić się do rozwoju projektu, każdy może również zgłaszać nieścisłości i nieprawdziwe informacje.
Volleybox gromadzi informacje o siatkarzach, trenerach, agentach, transferach zawodników, klubach, meczach, turniejach i arenach.

Projekt jest połączeniem funkcjonalności, które daje Wikipedia, Wykop, Youtube oraz Linkedin. Umożliwia siatkarzom znalezienie nowego klubu. Jednocześnie zawiera bieżące aktualności z siatkarskiego świata. Aktualności, które może dodać każdy użytkownik portalu (jak na Wykopie).

Portal umożliwia tworzenie i uczestnictwo w grach polegających na obstawianiu meczów siatkówki. Fani siatkarscy z całego świata obstawiają wyniki poszczególnych turniejów.

Portal zawiera także unikalny na świecie ranking najlepszych zawodników i klubów siatkarskich w historii tej dyscypliny.

Branża / kategoria: sport

Rok powstania: 2008

Skąd pomysł: Projekt powstał w lipcu 2007 roku. Początkowo służył wyłącznie do wyświetlania najciekawszych filmików siatkarskich z Youtube. Później udostępniono możliwość dodawania filmików użytkownikom portalu. Z czasem projekt przeradzał się w coraz bardziej złożony system łączący składowe realnego świata siatkarskiego.

Dla kogo: Fani siatkarscy, siatkarze, agenci siatkarscy, trenerzy siatkówki, skauci siatkarscy.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: reklama

Pomysłodawcy projektu: Programiści – fani siatkówki

Konkurencja: worldofvolley.com
volleycountry.com
volleymob.com

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Planujemy cyfryzację wielu procesów zachodzących w realnym siatkarskim świecie. Chcemy w umiejętny sposób zachęcić użytkowników do podawania najaktualniejszych danych ze świata siatkówki. Chcemy wprowadzić dodawanie opinii o klubach przez zawodników, którzy grali w nich w przeszłości.

Chcemy również znaleźć osobę z podejściem biznesowym, która określi nowe kierunki rozwoju, które mogą przynieść wymierne korzyści i pomoże portalowi stać się bardziej znanym. Poszukujemy ponadto testerów oraz deweloperów, a także tłumacza na język angielski.

Celem portalu jest także pomoc siatkarzom w znajdywaniu dla nich jak najlepszych klubów.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Sosnowiec (śląskie)

Volleybox – siatkarska baza danych

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.