Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

10 pomysłów na biznes, które można zrealizować w mieszkaniu

Własny biznes w mieszkaniu? Większość pomysłów na biznes wymaga jednak wyjścia poza przysłowiowe cztery ściany. Jest jednak kilka biznesów, które można spokojnie prowadzić w domowym zaciszu. Oto 10 przykładowych biznesów, które praktycznie przez większą część czasu możesz realizować nie wychodząc z domu.

Projektant koszulek

Foto: Forum/ Egon Bömsch

Znasz się na modzie? Możesz tą wiedzę wykorzystać we własnym biznesie. Wystarczy posłużyć się dostępnymi programami do tworzenia tekstów i prostych grafik, a następnie nadrukować je na odzieży. Stworzone według projektu koszulki można sprzedawać np. poprzez własny sklep internetowy.  Jest to niewątpliwie pomysł na działalność gospodarczą bez wychodzenia z domu.

Rękodzieło

Foto: FORUM/ Joanna Borowska

Coraz większa popularnością cieszą się wyroby, które tworzone są najczęściej w zaciszu domowym – od biżuterii po dekoracje do domu. Jeśli spędzasz swój czas na szydełkowaniu czy rzeźbieniu to dlaczego nie spróbować rozpocząć sprzedaży własnych wyrobów. Dzięki temu można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Analiza usług

Foto: FORUM/ Stokkate

Na rynku pojawia się coraz więcej aplikacji, które badają jakość świadczonych usług. Wystarczy wykorzystać własny smartfon, aby stać się przedsiębiorcą. Dodatkową korzyścią wynikającą z tego biznesu jest możliwość wpłynięcia na poprawę jakości usług, z których my sami często korzystamy.

Wypożyczalnia akcesoriów imprezowych

Fot: Pawel Szadkowski / FORUM

Jest to dosyć prosty biznes. Akcesoria można wykonać własnoręcznie lub zainwestować w już istniejące. Mogą to być różne gry i przedmioty związane z nimi czy też  dekoracje, stroje. Osoby, które lubią dobrą zabawę wzbogaconą ciekawą oprawą mogą skorzystać z takich usług zamiast kupować akcesoria, które zostaną użyte tylko jeden raz.

Lekcje muzyki

Foto: YAY Foto

Jest to jedna  z form korepetycji, które można udzielać w domu. Oczywistym jest, że aby rozpocząć taki biznes trzeba posiadać odpowiednie umiejętności gry na danym instrumencie. Zaletą tego typu działalności jest rosnące zainteresowanie ze strony rodziców, a także połączenie pasji ze sposobem na dodatkowy zarobek.

Serwis smartfonów  

Foto: YAY Foto

Od dziecka lubisz majsterkować? Znasz się na systemach Android, iOS? To przykład biznesu idealnego dla ciebie. Dzisiejsze smartfony często wytrzymują do 2 lat, czyli do okresu kiedy trwa zazwyczaj gwarancja. Wykonywanie  napraw w autoryzowanym serwisie jest zawsze bardzo drogie, dlatego wiele osób poszukuje alternatywnych rozwiązań. Wystarczy wykorzystać własną wiedzę, by pomóc właścicielom smartfonów i dorobić conieco.

Własnoręcznie wykonywane meble

Foto: thetaXstock

Poszerza się grono osób, które pragną posiadać meble wyjątkowe i niepowtarzalne. Takie osoby nie są zainteresowane produktami z sieciówek. Poszukują więc projektantów, którzy wymyślą, a następnie wyprodukują unikalne umeblowanie. Nie jest to jednak biznes dla każdego. Bez talentu, kreatywności, wyobraźni i praktyki meblarskiej taki biznes daleko nie zajedzie.

Makeupistka

Foto: FORUM/ Anatol Chomicz

Jeśli przygotowanie make-upu  to jest to co w wolnej chwili uwielbiasz robić oraz grono twoich znajomych czeka w kolejce, aż im pomożesz – to ten biznes jest dla Ciebie. Wystarczy zaintestować w komplet dobrej jakości przyborów i można szukać pierwszych klientek.

Planer podróży

Foto: thetaXstock

Bardzo dużo podróżujesz i chciałbyś się swoją wiedzą podzielić z tymi, którzy dopiero planują wymarzony wyjazd? Pomóż osobom, które nie mają takiego doświadczenia i chętnie zapłacą za praktyczne porady, listę miejsc wartych zobaczenia czy lokali gastronomicznych.
Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
lol 30 paź 2017 (11:55)

Własnie straciłem 20 sekund mojego życia ...