10 pomysłów na biznes, które można zrealizować w mieszkaniu

Własny biznes w mieszkaniu? Większość pomysłów na biznes wymaga jednak wyjścia poza przysłowiowe cztery ściany. Jest jednak kilka biznesów, które można spokojnie prowadzić w domowym zaciszu. Oto 10 przykładowych biznesów, które praktycznie przez większą część czasu możesz realizować nie wychodząc z domu.

Projektant koszulek

Foto: Forum/ Egon Bömsch

Znasz się na modzie? Możesz tą wiedzę wykorzystać we własnym biznesie. Wystarczy posłużyć się dostępnymi programami do tworzenia tekstów i prostych grafik, a następnie nadrukować je na odzieży. Stworzone według projektu koszulki można sprzedawać np. poprzez własny sklep internetowy.  Jest to niewątpliwie pomysł na działalność gospodarczą bez wychodzenia z domu.

Rękodzieło

Foto: FORUM/ Joanna Borowska

Coraz większa popularnością cieszą się wyroby, które tworzone są najczęściej w zaciszu domowym – od biżuterii po dekoracje do domu. Jeśli spędzasz swój czas na szydełkowaniu czy rzeźbieniu to dlaczego nie spróbować rozpocząć sprzedaży własnych wyrobów. Dzięki temu można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Analiza usług

Foto: FORUM/ Stokkate

Na rynku pojawia się coraz więcej aplikacji, które badają jakość świadczonych usług. Wystarczy wykorzystać własny smartfon, aby stać się przedsiębiorcą. Dodatkową korzyścią wynikającą z tego biznesu jest możliwość wpłynięcia na poprawę jakości usług, z których my sami często korzystamy.

Wypożyczalnia akcesoriów imprezowych

Fot: Pawel Szadkowski / FORUM

Jest to dosyć prosty biznes. Akcesoria można wykonać własnoręcznie lub zainwestować w już istniejące. Mogą to być różne gry i przedmioty związane z nimi czy też  dekoracje, stroje. Osoby, które lubią dobrą zabawę wzbogaconą ciekawą oprawą mogą skorzystać z takich usług zamiast kupować akcesoria, które zostaną użyte tylko jeden raz.

Lekcje muzyki

Foto: YAY Foto

Jest to jedna  z form korepetycji, które można udzielać w domu. Oczywistym jest, że aby rozpocząć taki biznes trzeba posiadać odpowiednie umiejętności gry na danym instrumencie. Zaletą tego typu działalności jest rosnące zainteresowanie ze strony rodziców, a także połączenie pasji ze sposobem na dodatkowy zarobek.

Serwis smartfonów  

Foto: YAY Foto

Od dziecka lubisz majsterkować? Znasz się na systemach Android, iOS? To przykład biznesu idealnego dla ciebie. Dzisiejsze smartfony często wytrzymują do 2 lat, czyli do okresu kiedy trwa zazwyczaj gwarancja. Wykonywanie  napraw w autoryzowanym serwisie jest zawsze bardzo drogie, dlatego wiele osób poszukuje alternatywnych rozwiązań. Wystarczy wykorzystać własną wiedzę, by pomóc właścicielom smartfonów i dorobić conieco.

Własnoręcznie wykonywane meble

Foto: thetaXstock

Poszerza się grono osób, które pragną posiadać meble wyjątkowe i niepowtarzalne. Takie osoby nie są zainteresowane produktami z sieciówek. Poszukują więc projektantów, którzy wymyślą, a następnie wyprodukują unikalne umeblowanie. Nie jest to jednak biznes dla każdego. Bez talentu, kreatywności, wyobraźni i praktyki meblarskiej taki biznes daleko nie zajedzie.

Makeupistka

Foto: FORUM/ Anatol Chomicz

Jeśli przygotowanie make-upu  to jest to co w wolnej chwili uwielbiasz robić oraz grono twoich znajomych czeka w kolejce, aż im pomożesz – to ten biznes jest dla Ciebie. Wystarczy zaintestować w komplet dobrej jakości przyborów i można szukać pierwszych klientek.

Planer podróży

Foto: thetaXstock

Bardzo dużo podróżujesz i chciałbyś się swoją wiedzą podzielić z tymi, którzy dopiero planują wymarzony wyjazd? Pomóż osobom, które nie mają takiego doświadczenia i chętnie zapłacą za praktyczne porady, listę miejsc wartych zobaczenia czy lokali gastronomicznych.
Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

lol

30 października 2017 Odpowiedz

Własnie straciłem 20 sekund mojego życia …

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*