Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

TOP 15 pomysłów na biznes października

Październik obfitował w wiele idei, które zaskakują innowacyjnością, a jednocześnie mogą odnieść rynkowy sukces. Wodoodporne skarpetki, mobilne porady lekarskie, aplikacja wspierająca pacjentów walczących z nowotworem, bezwzględny budzik, gofrowa klawiatura to tylko niektóre z tych pomysłów. Oto subiektywny przegląd 15 ciekawych pomysłów na biznes kończącego się miesiąca. 

Automaty z lekami

CVS Pharmacy zamierza uruchomić automaty z lekami. Pierwszymi lokalizacjami urządzeń są  Boston’s South Station i na lotnisku w LaGuardia w Nowym Jorku. Pozwoli to konsumentom, zaopatrzyć się w sytuacji koniecznej w leki w szybkim czasie.
Automaty z CVS Pharmacy będą zaopatrywane w wiele różnych leków bez recepty, w tym wszystkie od witamin i suplementy oraz leki pierwszej pomocy.

Samojeżdżące auta

Auta, które poruszają się samodzielnie, to już nie jest nic nowego. Jednak szwedzka firma Semcon, zamierza wykonać takie urządzenie, które pozwoli, aby to stare samochody również mogły stać się autonomiczne.
W ramach programu „Born to Drive” we współpracy z producentem samochodów Volvo, przeprowadzanych jest aktualnie wiele testów.

Wyszukiwarka  modeli 3D

Jeśli posiadasz drukarkę 3D, można praktycznie stworzyć wszystko. Jednak nie zawsze wiadomo co konkretnie. Dlatego powstała aplikacja izraelskiego start-upu Thinger. Pomaga odkryć zupełnie nowe modele, które można pobrać bezpłatnie.

Karmienie zwierząt

Urządzenie, które karmi zwierzęta według naszych zaleceń. Wszystko to dzieje się za pomocą aplikacji mobilnej, gdzie poza określaniem ilości, którą zwierzak może spożyć, dowiedzieć się  również ile faktycznie spożył – w przypadku gdy nie zje całej porcji. Więcej o tym przeczytasz tutaj.

Mobilna porada lekarska

Doctella to niedawno uruchomione oprogramowanie wspomagające placówki opieki zdrowotnej. W aplikacji pacjent może poinformować swojego lekarza o dolegliwościach. Dzięki czemu, lekarz będzie mógł także zdalnie przekazać mu poradę lekarską lub bezpośrednio wskazać na konieczność wykonania dodatkowych badań. Dzięki temu ilość oczekujących w kolejce osób spada.

Własny kalkulator

Co prawda kalkulator jako urządzenie znane jest już od wielu lat. Jednak każdy z nich ma ograniczone funkcje. Alternatywą może być stworzenie własnego. Umożliwia to aplikacja Calcapp Calulator szwedzkiego start-upu. Umożliwia tworzenie własnych funkcji, używanych w kalkulatorach działających w ramach systemu android i iOS.
Calcapp oferuje ponad 240 funkcji, które znamy z programu Microsoft Excel.

Zarządzanie hasłami

Bluink to innowacyjna aplikacja do zarządzania hasłami opracowana przez kanadyjską firmę o tej samej nazwie, która ma na celu zaoferować najwyższą jakość ochrony informacji cyfrowych dzięki wykorzystaniu różnych narzędzi i mechanizmów. Bluink korzysta z kilku warstw ochrony przy użyciu wielu różnych technologii, w tym tworzenia haseł, uwierzytelniania dwufunkcyjnego i technologii identyfikacji stowarzyszonej.

Lokalizator produktów w sklepie

Kto nie miał problemu ze znalezieniem jakiegoś produktu w sklepie? Chodzenie między regałami często nic nie pomaga. Czasami jeżeli w pobliżu jest ktoś z personelu, można zapytać, choć czasami (szczególnie w bardzo dużych sklepach) sami do końca nie wiedzą, gdzie dokładnie coś się znajduje. Powoduje to często duże straty dla sklepu, ponieważ klient zaniecha zakup. Jednak rozwiązaniem może być aplikacja Target, która wskaże dokładne miejsce poszukiwanego artykułu.

Wirtualne wsparcie

ChemoWave jest aplikacją, która ma na celu wsparcie użytkowników w trakcie leczenia raka. Aplikacja jest w stanie śledzić różne rzeczy, które użytkownik wprowadza między wizytami do lekarza – w tym dzienniki leków, zmiany nastroju i ogólne zdrowie fizyczne. Kiedy pacjent odwiedza lekarza, otrzymuje on automatyczne wykresy i dzienniki ze wszystkich dni.

Aplikacja jest w stanie zapewnić lekarzom i pracownikom opieki zdrowotnej większą wiedzę na temat zaplanowanych planów leczenia oraz fizycznych i psychicznych skutków ubocznych, które mogą wynikać z tych planów.

Zasłonka do kamery

Nie od dziś mówi się o niebezpieczeństwie jakie niosą za sobą kamerki umiejscowione w wielu urządzeniach domowych, w tym w komputerach. Większość zazwyczaj przykleja kartki, plastry itp. Jednak w momencie korzystania z wbudowanej kamerki, taka prowizoryczna osłonka, niszczy się.
Polska firma wpadła na  pomysł wykonania osłonki którą przykleją się na kamerkę jednak górną jej część, łatwo można zdjąć ze względu na posiadana rzepę.

Bezwzględny budzik

Każdy z rana walczy z łóżkiem, aby udało się wstać. Jednak często jest, że wyłączamy budzik (zazwyczaj nieświadomie) i śpimy dalej, spóźniając się do pracy, szkoły. Rozwiązanie przygotowała firma Sonic Alarm w postaci bardzo głośnego budzika z mrocznym dźwiękiem. Co więcej aby wyłączyć go należy odnaleźć właściwy przycisk zlokalizowany gdzieś na zegarku. Jednak to nie koniec. Abyśmy na pewno nie zaspali. W umieszczonym pod poduszką, uruchamiane są wibracje.

Gofrowa klawiatura

Często spędzasz czas sprzed komputerem, a jesteś miłośnikiem gofrów? Zatem gofrownica w kształcie klawiatury komputerowej jest dla ciebie. Z łatwością można przygotować, nawet w ciągu 10 min zabawnie wyglądające gofry. Jednak to nie pierwsze rozwiązanie tego typu. W ostatnim zestawieniu miesiąca portal MamBiznes.pl pisał o gofrach w kształcie miski.

Detektor plam

Różne plamy wymagają różnych sposobów prania, ale czasami niemożliwe jest stwierdzenie, czy koszula jest pokryta syropem czekoladowym lub czerwonym winem, dlatego niemiecka firma Bosch opracowała „X-Spect” – urządzenie do skanowania koszul, które identyfikuje plamy i zaleca najbardziej skuteczną metodę usuwania plam. Urządzenie jest wielkości pilota do telewizora.

Kocia fontanna

Jeśli zapominasz nalać świeżej wody swojemu kotu, to urządzenie Catit Flower Fountain, wyręczy cię z tej czynności. Wystarczy, że nalejesz tam wodę raz na tydzień. Dzięki stałej filtracji, woda, będzie zawsze świeża i dostępna na każde zawołanie kota. Poznaj więcej pomysłów na biznes dla zwierząt.

Wodoodporne skarpetki

Nadeszła jesień, a wraz z nią deszczowa pogoda. To jest najczęstsza przyczyną przemokniętych ubrań. Szczególnie dotyczy to skarpetek.  Na rynku pojawiły się skarpetki ArcticDry Xtreme dla mężczyzn. Zapewniają całkowitą nieprzepuszczalność wody. Zatem nawet, jeśli ktoś wejdzie w głęboką kałużę, wyjdzie z niej suchą stopą. Przeczytaj także: 20 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
KwiatkowskiK 30 sty 2018 (23:52)

A o odkurzaczach parowych myślałeś? Kilka lat temu założyłem samoobsługowy punkt z odkurzaczami parowymi Green Steam i była to bardzo dobra decyzja, bo dział usług się coraz szybciej rozwija. Każdy ma i dba o swoje auto, wiec klientów nie brakuje. Zorientuj się czy u Ciebie w okolicy nie ma czegoś podobnego i jeśli nie, to zacznij działać, trzymam kciuki :)