Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

19-latka zarabia na wymyślaniu imion Chińczykom

Brytyjka Beau Jessup po podróży do Chin wpadła na pomysł, jak opłacić własny koledż. Postanowiła zarabiać na wymyślaniu anglojęzycznych imion Chińczykom – poinformował portal CNBC.

Podróż do Chin odmieniła życie 19-letniej Brytyjki Beau Jessup. W państwie Środka po raz pierwszy została poproszona o pomoc przy wymyśleniu imienia dla trzyletniego dziecka. Co prawda miało już chińskie imię, jednak rodzicom zależało, aby posiadało także anglojęzyczny odpowiednik. — Byłam zaszczycona i zaskoczona — mówiła Beau Jessup.

Na zdjęciu Beau Jessup; Fot. specialname.cn

Brytyjka dowiedziała się, że dla Chińczyków bardzo ważne jest posiadanie anglojęzycznego imienia. Z tego względu iż imiona w języku chińskim są trudne do wypowiedzenia przez obcokrajowców.

Początkowo jednak wymyślenie nowego imienia nie było proste. Z tego względu, że w Chinach dzieciom nadawane są podwójne lub potrójne imiona, które powinny odzwierciedlać aspiracje, jakie mają wobec nich rodzice. Dodatkowym problem okazała się cenzura internetu, co znacząco utrudniło pracę dziewczynie. Wtedy też zdała sobie sprawę, że w podobnych sytuacjach jest wiele chińskich rodziców. Tak w głowie nastolatki pojawił się pomysł na biznes.

W 2015 roku założyła firmę Special Name, która prowadziła stronę internetową dla chińskich rodziców, którzy szukają angielskich imion dla swoich dzieci. Od tamtej pory nadała imiona dla 677 tys. chińskich dzieci, zarabiając setki tysięcy dolarów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.