Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

7 pomysłów na biznes w branży zdrowotnej

Branża medyczna to jeden z najszybciej rosnących i rozwijających się rynków. Nic dziwnego, że w tym sektorze nie brakuje innowacyjnych idei, których autorzy próbują zdobyć swój kawałek tortu. Portal MamBiznes.pl prześwietlił 7 ciekawych pomysłów na biznes w obszarze zdrowia.

Idealne uzębienie

Wizyta u dentysty to dla niejednej osoby najczarniejszy koszmar. Boimy się najczęściej bólu, ale ważna jest także estetyka i wygląd. Rozwiązaniem jest aplikacja start-upu Kapanu, gdzie przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości można poznać przyszły efekt, jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu. To rozwiązanie jest może być także przydatne dla samych stomatologów. Dzięki niemu mogą wcześniej przygotować się do zabiegu, skracając czas pobytu pacjenta w gabinecie.

Wiem co jem

Pojawiające się coraz częściej w jedzeniu alergeny są przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych. Nie zawsze jednak istnieje możliwość, aby w pełni uchronić się przed niepożądanymi  składnikami. W tym celu został stworzony iEat, czyli detektor alergenów w posiłku.

Bezbakteryjna przestrzeń

SOL-ONE Smart Air Care Device jest to urządzenie, które pozwala na zapewnienie w pełni czystego powietrza, wolnego od bakterii. Dzięki temu można poprawić znacznie jakość powietrza w domu, biurze i innych pomieszczeniach.

Kontrola skóry

Barrier Light to urządzenie badające stan naszej skóry, bez konieczności wizyty u  dermatologa. Barrier Light jest w stanie rozpoznać większość zmian skórnych, którym normalnie nie dostrzegamy. Wszystkie wyniki badań pokazywane są na bieżąco w specjalnej aplikacji. Wstępna diagnoza oczywiście wymaga następnie lekarskiej konsultacji.

Tester wody

Woda pochodząca ze źródeł nie zawsze się nadaje do picia. Jednak bardzo trudne jest  stwierdzenie czy konkretna woda jest zdatna do picia. Innowacyjny produkt Ecomo Bottle  rozwiązuje ten problem. Inteligentna butelka nie tylko odpowie na pytanie o jakość wody, ale w razie potrzeby ją przefiltruje.

Pokonaj raka

Wczesne zdiagnozowanie zmian nowotworach zwiększa szanse wyleczenia choroby. Grupa osób z Uniwersytetu Waszyngtońskiego stworzyła detektor komórek nowotworowych znajdujących się w oku – BiliScreen. Nie trzeba jednak zaopatrywać się w drogi, ciężki sprzęt.  Wystarczy wykorzystać własne okulary VR oraz smartfon. Dzięki temu można, nie wychodząc z domu przeprowadzić takie badanie.

Poznaj swoje DNA

Dzięki możliwości wykonania badania własnego DNA, można poznać potencjalne choroby oraz predyspozycje organizmu. Badanie, które do niedawna kojarzyło się z wizytą u lekarza oraz labolatorium można wykonać samemu dzięki amerykańskiemu start-upowi Atlas Biomed. Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Kinga Nowak 16 kwi 2018 (20:46)

Gabinet lekarski to znakomity pomysł. Ludzi chorych nigdy nie ubywa, a dobry lekarz jest jak na wagę złota. Osobiście otworzyliśmy gabinet lekarza pierwszego kontaktu. W Medseven kupiliśmy wiele potrzebnych sprzętów. Jak się okazało to świetny wybór i znakomite rozwiązanie!