Aplikacja Ubera prześwietli pijanych pasażerów

Uber złożył wniosek o opatentowanie nowej aplikacji – podał CNN. Dzięki nowemu oprogramowaniu będzie mógł rozpoznać pijanych pasażerów, którzy zamierzają skorzystać z usług Ubera. Wykorzysta do tego nasze smartfony.

Foto: FORUM/ Neil Hall

Uber Technology Inc. złożył wniosek do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych w Stanach Zjednoczonych. Firma opracowała aplikację, która będzie w stanie przewidywać stan trzeźwości klienta i za pomocą tych informacji ostrzegać kierowcę.

Będzie to możliwe dzięki smartfonom, w których algorytm przeanalizuje naszą aktywność. Pod uwagę brane będą przede wszystkim literówki, szybkość wpisywania, prędkość chodzenia, precyzję w naciskaniu przycisków aplikacji, oraz ile czasu łącznie potrzeba, aby zamówić podróż.

Ten nowy system ma pomóc kierowcom, którzy nie chcą wozić pijanych pasażerów. Aplikacja również może zwiększyć poziom bezpieczeństwa pasażerów. Według CNN, co najmniej 103 kierowców Ubera oskarżono o molestowanie lub gwałt w ciągu ostatnich czterech lat.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Jarek

21 czerwca 2018 Odpowiedz

to tylko projekt. Wydaje się mi, że raczej chodzi o to, by bot uczył się rozpoznawania anomalii w zachowaniu a nie konkretnie wykrywania pijanych osób

Avatar

anka

22 czerwca 2018 Odpowiedz

chętnie poznałabym wyniki takich analiz

Avatar

Włodzimierz

25 czerwca 2018 Odpowiedz

kto z nas lubi wozić pijanych ludzi? chyba nikt

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*