Ranking kont firmowych

Biznes Wojciecha Cejrowskiego ma się dobrze. Wzrosły przychody i zyski firmy

Jak się kręci biznes Wojciecha Cejrowskiego? Popularny podróżnik o wyrazistych poglądach może zaliczyć ubiegły rok do udanych. Jego firma zanotowała w ubiegłym roku zarówno wzrost przychodów jak i zysków.

Fot. FORUM/ Grazyna Myslinska

Wojciech Cejrowski to pasjonat podróży, któremu udało się połączyć te zamiłowania z zarabianiem pieniędzy. Okazuje się, że na wydawaniu książek, sprzedaży egzotycznych produktów oraz dostarczaniu treści dotyczących podróżowania można zbudować dochodowy biznes.

W ubiegłym roku spółka Cejrowski W. wypracowała przychody na poziomie 2,65 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 37 proc. – informuje serwis Wirtualnemedia.pl. W analizowanym okresie w jeszcze szybszym tempie wzrosły zyski prowadzonego przez popularnego gawędziarza przedsiębiorstwa. Firma, w której 90 proc. udziałów ma Wojciech Cejrowski zanotowała wzrost zysku netto z 127 tys. zł do poziomu 447,6 tys. zł. Zysk spółki podróżnika wzrósł więc ponad 2,5 -krotnie.

Książki najważniejszym źródłem przychodów

Najważniejszym źródłem zysków Wojciecha Cejrowskiego są książki autora. Sprzedaż praw i licencji do pozycji napisanych przez podróżnika stanowi ponad 50 proc. przychodów spółki, którą zarządza. Odsetek ten wzrósł w ubiegłym roku za sprawą pojawienia się na rynku nowej książki Wojciecha Cejrowskiego o tytule „Piechotą do źródeł Orinoko”. W sumie z działalności pisarskiej spółka Wojciecha Cejrowskiego osiągnęła 1,45 mln zł obrotów. Drugim składnikiem zarobków spółki Cejrowski W. jest sprzedaż produktów m.in. do picia herbaty. Ten segment wygenerował w ubiegłym roku przychody na poziomie 955 tys. zł.

W roku ubiegłym znacząco zmalały zarobki gwiazdy TVP z działalności dziennikarskiej. Podróżnik od dawna nie jest gościem TVP Info, w którym występował w programie „Minęła 20”. Podróżnik wygasił też inne swoje aktywności dziennikarskie. Wszystko to razem skutkowało spadkiem przychodów z 223 tys. zł do poziomu 50 tys. zł w ubiegłym roku.

Pozostałe biznesy Wojciecha Cejrowskiego

Spółka W. Cejrowski to nie jedyna firma autora wielu książek. Tylko to przedsiębiorstwo ma jednak obowiązek składania sprawozdania finansowego. Oprócz tej firmy do Wojciecha Cejrowskiego należą e-sklepy Sklepkolonialny.com i Biletos.com. W ich ofercie można znaleźć produkty polecane przez Cejrowskiego. Wśród nich można wymienić płyty DVD z jego programami, kawy i herbaty z różnych części świata, odzież czy dewocjonalia z meksykańskiego Guadalupe. Oba serwisy należą do spółki Orinoko Halina Romaniszyn. Warto zauważyć, że Halina Romaniszyn to menadżerka dziennikarza.Przez pewien czas istniała także jeszcze jedna firma, prowadzona wspólnie przez Wojciecha Cejrowskiego i Aleksandrę Cejrowską – Telepapuga. Zajmowała się ona działalnością prawniczą, jednak w wyniku generowanych strat firma została zawieszona w maju 2018 roku.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
olo 14 wrz 2020 (17:27)

A czy on nie ma firmy zarejestrowanej w ameryce południowej? bo tak chwalił w swoich programach prostotę podatków i narzekał na nasze.