Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Czeskie piwo pozbędzie się smogu. Wystarczy napić się

U naszych południowych pojawiła się nietypowa kampania marketingowa, mająca zachęcić Czechów do picia piwa Pražskŷ chodec, czyli „Praski pieszy”. Określone zostało piwem antysmogowym które, aby spełniło swoje zadanie musi zostać skonsumowane.

Fot. pivoprazskychodec.cz

Nadciąga zima, a wraz z nim smog, który już dziś odmieniany jest przez wszystkie przypadki. Jednak to, co jest problemem, może wygenerować wiele kreatywnych biznesów. Przed rokiem pisaliśmy, chociażby o Lekkowear, którzy opracowali antysmogową odzież czy też o dwóch górnikach ze Śląska, którzy stworzyli ławkę smogową. Jednak w Czechach znaleźli sposób na znacznie skuteczniejszy sposób rozstrzygnięcia problemu smogu.

W Polsce głównym czynnikiem smogu jest sposób ogrzewania domów. Jednak poza naszymi granicami, największym „trucicielem” są spaliny pochodzące z samochodów. Wykorzystali to prascy przedsiębiorcy, którzy zaoferowali piwo Pražskŷ chodec co oznacza Praski pieszy. Wyrabiane przez siebie piwo postanowili w bardzo kreatywny sposób zareklamować. Określili je bowiem piwem antysmogowym. Aby odniosło pozytywny skutek dla środowiska wystarczy wziąć łyka.

Wiele praskich firm przyłączyło się do tej akcji, kupując od browarników piwo, które następnie wręczyli swoim pracownikom. Gdy skończyli pracę, mogli oni uraczyć się nim. Idea jest prosta: po spożyciu nie będzie można usiąść za kierownicą samochodu i trzeba będzie wrócić do domu na piechotę bądź korzystając ze zbiorowej komunikacji, co zaowocuje wyemitowaniem do atmosfery mniejszej ilości zanieczyszczeń i pozwoli odetchnąć mieszkańcom Pragi.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Nielotkiwi 22 lis 2019 (11:11)

BTW - wznoszę toast za walkę ze smogiem - piwkiem Pilsvar Czechosłowackie! :-)