FindAir pozyskał wsparcie od BLDG Venture. Opracuje sztuczną inteligencję do przewidywania zaostrzeń astmy

Start-up FindAir, który opracował produkt dla astmatyków pozyskał inwestora. BLDG Venture pomoże młodej firmie w dalszym rozwoju systemów wsparcia dla terapii astmy i POCHP. – System ma na celu wesprzeć pacjentów w codziennych zmaganiach oraz podpowiadać lekarzom, na co zwrócić uwagę – mówi Tomasz Mikosz, Business Head w FindAir

Fot. Findair

FindAir to początkujący start-up, ale już odnoszący pierwsze sukces. Tomasz i Jacek Mikosz oraz Michał Czyż opracowali technologię, która zbiera i analizuje informacje analizuje, przy każdym użyciu leku ratunkowego stosowanego w leczeniu astmy i POCHP. Start-up od ponad 2,5 roku zajmuje się wyłącznie tworzeniem technologii z zakresu inteligentnych inhalatorów. Specjalizuje się projektowania urządzeń medycznych. oprogramowania mobilnego i webowego oraz analizy danych z zakresu astmy i POCHP.

Pomysł założycieli start-upu został już doceniony w wielu miejscach. Niejednokrotnie zajmowali pierwsze miejsce w konkursach dla start-upów, ale także udało im się ukończyć prestiżowy program akceleracyj taki jak Startupbootcamp Digital Heath Berlin, czy EIT Health gdzie podczas finałowego konkursu Innostars Awards, spośród setek zespołów MedTech z Europy odebrał nagrodę za drugie miejsce.

Obecnie udało im się pozyskać inwestora, który sfinansuje prace nad sztuczną inteligencją do przewidywania zaostrzeń astmy. Został nim BLDG Ventures, który został utworzony w ramach programu Bridge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

– Stworzyliśmy już niezbędne komponenty systemu zbierające dane o procesie leczenia, a teraz otrzymane wsparcie kapitałowe na poczet tego projektu pozwoli nam opracować system wyciągania wniosków. System ma na celu wesprzeć pacjentów w codziennych zmaganiach oraz podpowiadać lekarzom, na co zwrócić uwagę – mówi Tomasz Mikosz, Business Head w FindAir. – To jest kluczowych etap, który umożliwi nam sprawdzenie skuteczności takiego systemu i jego potencjału rynkowego.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*