Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Krakowska firma przejmuje kanadyjski start-up

Powstała zaledwie dwa lata temu firma LiveKid firma tworząca system do obsługi żłobków i przedszkoli ma za sobą okres szybkiego rozwoju. Teraz postanowiła zainwestować w kanadyjski start-up, nabywając wszystkie prawa do aplikacji Baby Manager.

Fot. LiveKid

Jakub Pawelski, twórca LiveKid już w wieku szkolnym myślał o własnym biznesie. – W połowie szkoły średniej dotarła do mnie myśl, że jeśli zaraz nie zmienię bardzo kilku rzeczy, to czeka mnie piękne, szablonowe i do bólu poukładane życie. Nie twierdzę, że jest to zła droga i każdy powinien unikać jej za wszelką cenę, ale w moim przypadku taka stateczność, czy wręcz bierność, pozbawia mnie skutecznie chęci codziennego wstawania z łóżka – mówił przed rokiem założyciel krakowskiej firmy. Opracował system do obsługi żłobka i przedszkola zamknięty w prostej aplikacji.

Ciężka praca już w młodym wieku opłaciła się. Obecnie prawie 700 placówek prywatnych i publicznych w całej Polsce oraz 100 tys. rodziców korzysta z tego rozwiązania. Dynamiczny rozwój firmy pozwolił na zakup kanadyjskiego start-upu Baby Manager. Aplikacja przeznaczona jest dla rodziców dzieci w wieku 0-3. To swojego rodzaju dziennik, który pozwala obserwować pierwsze miesiące życia, notować istotne informacje dotyczące karmienia, snu czy rozwoju dziecka, które niezbędne są na przykład podczas początkowo częstych wizyt u lekarza. Z narzędzia Baby Manager korzystają setki tysięcy rodziców na całym świecie, m.in. we Francji czy w Kanadzie, ale rozwiązanie cieszy się także dużą popularnością w Polsce.

Przeczytaj! Zaczynał w wieku szkolnym. Teraz osiąga milion zł

– Już od pewnego czasu planowaliśmy poszerzenie naszego produktu i zaproponowanie rozwiązania dla kolejnej grupy wiekowej, jaką są rodzice dzieci w wieku 0-2 lat. Badaliśmy i poznawaliśmy potrzeby rodziców starszych dzieci (2-6), ponieważ to do nich skierowana jest aplikacja LiveKid. Dzięki zrozumieniu co jest dla nich ważne, moglibyśmy przygotować podobne narzędzie dla rodziców młodszych pociech — wyjaśnia Jakub Pawelski, pomysłodawca i twórca aplikacji LiveKid. – Możliwość połączenia więc sił z istniejącym i znanym już podmiotem na rynku pozwoli nam zmieniać i ułatwiać życie setkom tysięcy rodziców – dodaje.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.