Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Marek Kondrat prowadzi dochodowy winiarski biznes

W 2012 roku wystartował biznes aktora Marka Kondrata. Założył on sieć Kondrat Wina Wybrane. Od tamtej pory firma dość mocno się rozrosła, stając się tym samym dochodowym biznesem. Tylko w ubiegłym roku, aktor na swoim biznesie zarobił blisko 750 tys. zł.

Na zdjęciu Marek Kondrat

Wielu aktorów decyduje się na założenie własnego biznesu, nie zawsze związanego z ich zawodem. Tak jest w przypadku Krystyny Jandy, która założyła własną sieć kosmetyków czy też Cezarego Żaka, który jest właścicielem szkoły językowej. Na własny biznes zdecydował się także Marek Kondrat, który od 2012 roku prowadzi KONDRAT Wina Wybrane. Początkowo marka działała na rynku w ramach spółki Winarium, jednak po kilku latach aktor zdecydował się na samodzielne działanie biznesowe. Od tamtego czasu sieć pojawiła w 7 miastach Polski, tj. w Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Przemyślu, Warszawie i we Wrocławiu.

Winiarski biznes nie był jedynym pomysłem znanego krakowskiego aktora. Wcześniej wspólnie z Bogusławem Lindą i Zbigniewem Zamachowskim chciał stworzyć sieć restauracji „Prohibicja”. Jednak ich pomysł nie okazał się sukcesem, w przeciwieństwie do Kondrat Wina Wybrane.

Jak prowadzi się winiarski biznes?

Jak wynika ze sprawozdania finansowego w ubiegłym roku, spółka Marka Kondrata (jest większościowym udziałowcem) przyniosła 752 160,63 zł, zaś w 2017 osiągnął 255 840,23 zł zysku netto. Oznacza to, że dochody firmy aktora w ciągu roku wzrosły o blisko 200 proc.

Biznesem Marek Kondrat zajmuje się wspólnie ze swoim synem Mikołajem. Jest on także udziałowcem w firmie posiadając niespełna 20 proc. akcji, jednak to właśnie Mikołaj Kondrat jest prezesem spółki.

Screen ze sprawozdania finansowego spółki Konrat Wina Wybrane

Warto także przypomnieć, że Marek Kondrat obecnie nie zarabia tylko na swoim pomyśle na biznes. Wciąż działa także jako aktor, jednak przede wszystkim występuje w spotach reklamowych banku ING. Jednak ta współpraca pozytywnie wpływa na jego biznes, bowiem na imprezach bankowych, Marek Kondrat może promować własne wina.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
ALOJZY 20 sie 2019 (20:25)

Jakie jest stanowisko Marka Kondrata nt PiS?