Niezwykłe pomysły na biznes

Każdy biznes zaczyna się od pomysłu. Wiedzieli o tym twórcy wielu innowacji takich jak: kawa z telefonu, pączki nadziewane lodami czy też torby pozwalające na przygotowanie posiłku z pralki. Redakcja MamBiznes.pl przedstawia kilka ciekawych biznesowych pomysłów.

Innowacyjny parasol

Foto: yankodesign.com

Nadmuchiwany parasol, stworzony przez Kevina Lee, znacząco poprawia komfort użytkowania parasola podczas deszczowego dnia.

Naciśnięcie przycisku na aluminiowym uchwycie natychmiast inicjuje nadmuchiwanie cienkiej, lecz trwałej powłoki. Przezroczyste materiały pozwalają na pełną ochronę przeciwdeszczową, ale także zapewniają pełną widoczność. Dodatkowo, dzięki ukrytej wentylacji, użytkownik nie musi się obawiać podmuchów wiatru, który mogłyby uszkodzić parasol. Tuż obok przycisku do nadmuchania parasola znajdują się diody LED, które oświetlają drogę nocą.

Wielofunkcyjna płetwa rekina

SharkMan, to materiał stworzony przez projektanta Yang Zhao. Jest on wielofunkcyjny i pozwala dopasować się do potrzeb użytkownika. Może służyć między innymi do przechowywania komputera, można na nim siedzieć, może pełnić funkcję prywatnego biurka, ale również może być używany do spania. Nazwa SharkMan pochodzi od wyglądu, który jest zbliżony do płetwy rekina.

Kawa z telefonu

Mokase ma postać etui na smartfona, który służy również jako ekspres do kawy. Aby użyć, wystarczy włożyć specjalne urządzenie do obudowy. Następnie użytkownik może uruchomić aplikację Mokase, aby rozpocząć proces parzenia. W ciągu zaledwie pięciu do ośmiu sekund Mokase podgrzewa wodę, którą można nalać, aby zrobić szybkie espresso.

Chociaż wielu użytkowników smartfonów może być zaniepokojonych bliskością płynu do telefonu, Mokase jest w 100% wodoodporny. Projektanci obiecują, że parzenie kawy nie naruszy także normalnych funkcji telefonu.

„Męski” strój kąpielowy dla kobiet

Foto: Instagram/ @BelovedShirt

Jedna z marek odzieżowych wypuściła na rynek strój kąpielowy „Sexy Chest One Piece”, który jest  skierowany dla kobiet. Wyróżnikiem tego produktu jest pokrycie graficzne, przedstawiające męski tors. Ponadto, producent oferuje owłosione stroje kąpielowe w różnych odcieniach, aby pasowały do większości odcieni skóry. Każdy strój jest ręcznie wycinany i szyty w Kalifornii.

Ciepłe pączki z zimnymi lodami

Foto: Instagram

„Halos” to nazwa pączków nadziewanych lodami, które serwowane są w jednej z kalifornijskich paczkarni. Ich produkcja jest dosyć prosta. Wszystko zaczyna się od umieszczenia gałki lodów wewnątrz ciasta. Dopiero później są zapiekane. Mimo tego lody wciąż pozostają zimne, dając niezwykły efekt: ciepłego ciasta i zimnego nadzienia.

Posiłek z pralki

Na brak czasu narzeka większości osób. Z tym problem zetknęła się również studentka Iftach Gazit. Dlatego stworzyła unikalny zestaw toreb na żywność, które pozwalają na przygotowanie posiłku w pralce. Według twórczyni, w celu ugotowania potraw mięsnych trzeba wybrać długi program dla tworzyw sztucznych, warzywom wystarczy krótkie pranie dla bawełny. Należy jednak pamiętać, aby wyciągnąć torbę, zanim rozpocznie się etap wirowania.

Każda z toreb posiada specjalna metkę (podobną do tych, które znajdują się przy ubraniu) informujące o doborze odpowiedniego programu do wybranego menu.

Niezwykły kieliszek do wina

Każdy, kto choć trochę zna się na winach, będzie wiedział, że aromat napoju jest tak samo ważny, jak jego smak. Wine Glass Mask to nowe naczynie zaprojektowane tak, aby móc wykorzystać te dwa zmysły jednocześnie. Kieliszek ma wyprofilowane obrzeże, pozwalające  dopasować się bezpośrednio do nosa osób pijących. Produkt obecnie jest dostępny na  Kickstarter.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*