Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polacy zebrali 2,5 mln dolarów na grę planszową. A to jeszcze nie koniec

Polska firma ponownie rozbiła bank na najpopularniejszym serwisie crowdfundignowym świata. Polski producent gier planszowych w 24 godziny zebrał ponad 1 mln dolarów na swój najnowszy produkt. Teraz na koncie mają 2,5 mln dolarów, a to jeszcze nie koniec. To kolejna udana kampania na Kickstarterze firmy Awaken Realms założonej przez Marcina Świerkota.

Tym razem wrocławska firma Awaken Realms wystartowała z kampanią gry Etherfields. – Zanurzysz się w surrealistyczny i artystycznie spreparowany świat i przeżyjesz jedyną w swoim rodzaju przygodę na 1-4 graczy. Wszystko, co robisz, zmieni dziwny rytm świata marzeń Etherfields, gdzie nawet najdziksza fantazja jest możliwa – brzmi tajemniczy wstęp opisu kampanii, który jest bogaty w filmy, wizualizacje, grafiki i fabułę gry.

Pomysłodawcom udało się ponownie trafić w gusta miłośników gier, bo tylko 2 minuty potrzebowali, by osiągnąć kwotę 50 tys. dolarów, która była założonym celem. Później było tylko lepiej, gdyż po godzinie było już 7 tys. wspierających, którzy wpłacili ponad 1 mln dolarów. Po kilku dniach kampanii twórcy gry na koncie mają zgromadzone 2,5 mln dolarów od 22 725 backersów, a to jeszcze nie było ich ostatnie słowo. Do końca zbiórki na najpopularniejszym serwisie crwodfundogowym świata zostało 21 dni. To jednak nie będzie rekordowa zbiórka wrocławskiej firmy.

Awaken Realms stworzyło prawdziwą maszynę do udanych kampanii na Kickstarterze. Do tej pory największym sukcesem była gra Tainted Grail, która zebrała blisko 5 mln funtów. Kwotę tą wpłaciło w sumie 42 tys. użytkowników Kickstartera. Drugą w kolejności jest zbiórka na grę Nemesis ze stycznia 2018 roku, która zakończyła się kwotą 3 mln funtów od 30 tys. internautów. W czerwcu 2017 roku kierowana przez Marcina Świerkota ekipa zebrała kwotę 1,7 mln funtów na realizację gry Lords of Hellas. Awaken Realms pierwszą kampanię na Kickstarterze przeprowadzili w marcu 2015 roku i zebrali wówczas 54 tys. funtów. Potem było już tylko lepiej. Rok później w czerwcu ich kolejna zbiórka zakończyła się kwotą 621 tys. funtów. Internauci tak licznie wsparli projekt planszowej wersji gry This War of Mine. Tego samego roku w listopadzie zdążyli jeszcze zebrać 498 tys. funtów na grę The Edge: Dawnfall. Łącznie przez 5 lat obecności na Kickstarterze wrocławianie zebrali ponad 10 mln dolarów na swoje gry.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
frezoo 23 lip 2019 (12:32)

Przede wszystkim poprosili o kolejne 50k, dlatego, że mogli to zrobić. Nadwyżkę wydadzą z pewnością na marketing, wyższe swoje wynagrodzenie, które im się w pełni należy. Ot, tak po prostu działa biznes.