Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polsko-brytyjski start-up zaoferuje wcześniejszą wypłatę wynagrodzenia

Polsko-brytyjski fintech Symmetrical udostępnił platformę dla pracowników i pracodawców, dzięki której możliwa będzie wcześniejsza wypłata wynagrodzenia, proporcjonalnie do liczby przepracowanych dni. System umożliwia też wypłatę tanich pożyczek pod zastaw pensji. Wszystkie rozwiązania finansowe są dostępne z poziomu aplikacji mobilnej, którą można już pobrać za pośrednictwem App Store i Google Play. To kolejny ruch spółki prowadzący do wolności finansowej społeczeństwa.

W czasach, gdy pracodawcy coraz intensywniej walczyć muszą o pracowników na rynku pracy i próbować wyróżnić się na nim ofertą dodatkowych benefitów pracowniczych, Symmetrical pogodził wszystkich – pracodawców i pracowników – udostępniając im platformę do obsługi tzw. finansów pracowniczych. Dzięki niej każdy pracownik za pośrednictwem pracodawcy, który zdecydował się zintegrować swój system płacowy z Symmetricalem, będzie mógł zawnioskować o wcześniejszą wypłatę wynagrodzenia i natychmiast ją otrzymać na swoje konto. Dostępna dla niego cześć pensji uzależniona będzie od przepracowanych w danym miesiącu dni. Natomiast dotychczasowy comiesięczny przelew będzie pomniejszany o dokonane wcześniej wypłaty i ewentualną prowizję, o ile koszt zaliczki obciążać będzie pracownika, a nie pracodawcę. Rozwiązanie Symmetricala to korzyści dla obu stron rynku pracy: dla pracowników to łatwy i szybki dostęp do wypracowanych pieniędzy; natomiast pracodawcom pozwoli lepiej zadbać o najcenniejszy dla każdej firmy kapitał ludzki i zwiększyć satysfakcję i wydajność pracowników.

– Symmetrical powstał, by służyć społeczeństwu i wesprzeć je w dążeniu do uzyskania wolności finansowej. Poprzez naszą platformę udostępniamy narzędzia, które uelastyczniają relacje finansowe pracodawców z pracownikami. Pierwsi będą mogli oferować w ramach bonusów pracowniczych możliwość pobrania w każdej chwili zaliczki na wynagrodzenie. Drudzy natomiast dostaną natychmiastowy dostęp do pensji w wymiarze odpowiadającym liczbie przepracowanych dni w danym miesiącu, bez konieczności czekania do dnia standardowej wypłaty. Dlatego też nasze rozwiązanie reklamujemy hasłem „każdy dzień może być dniem wypłaty”. W naszej ocenie udało nam się w ten sposób pogodzić interesy obu stron i doprowadzić do stworzenia na rynku pracy finansowej relacji win-win — podkreśla Piotr Smoleń, prezes i współzałożyciel spółki.

Poznaj historię Symmetrical na MamBiznes.pl

Platforma Symmetrical pozwala pracownikom za pośrednictwem swoich pracodawców mieć dostęp do niedrogich etycznych produktów finansowych. Obok zaliczki pracowniczej w ofercie fintechu poprzez aplikację mobilną dostępna jest też pożyczka. W tym przypadku platforma Symmetrical pozwala pracownikom wykorzystać ich dane i fakt zatrudnienia w celu uzyskania najlepszej oferty kredytu, od którego raty będą automatycznie potrącane z wypłacanej pensji.

– Wszystkie rozwiązania oferowane przez Symmetrical w ramach tzw. finansów pracowniczych mają na celu — w przypadku pracowników — zwiększenie ich komfortu finansowego poprzez dostęp do prostych, etycznych, oszczędzających czas i pieniądze produktów, natomiast dla pracodawców oznaczają możliwość oferowania benefitu finansowego dla pracowników, który pozwala spełniać zróżnicowane potrzeby obecnie zatrudnionych w firmie, a w kontekście potencjalnych pracowników może być wyróżnikiem na rynku pracy i ułatwić pozyskanie największych talentów. Obecnie udostępniane przez nas etyczne produkty finansowe to dopiero początek naszej drogi. W dłuższej perspektywie planujemy również rozwój w obszarze produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych – zaznacza Daniel Wartołowski, drugi z założycieli spółki.

Równolegle do rozwijania narzędzi finansów pracowniczych, Symmetrical pośredniczy także — poprzez platformę w chmurze kredytowej — w procesie udzielenia taniego i wygodnego finansowania klientów indywidualnych. Dla drugiej stron rynku, czyli partnerów-pożyczkodawców, to narzędzie to dynamicznej i praktycznie bezkosztowej budowy bazy nowych klientów.

Nowa strona internetowa i licznik „zamrożonych” przepływów

Uruchomieniu platformy Symmetricala towarzyszyło przygotowanie i odsłonięcie nowej strony internetowej, tym razem także w polskiej wersji językowej (https://symmetrical.ai/pl/). Jest to miejsce, gdzie w prosty i przystępny sposób przedstawiono mechanizm oferowania przez Symmetrical produktów w ramach finansów pracowniczych i przejrzyście wypunktowano korzyści tego rozwiązania dla pracowników, pracodawców i społeczeństwa.

Na nowej stronie www jest licznik, który w czasie rzeczywistym pokazuje wartość środków finansowych „zamrożonych” w wynagrodzeniach, które czekają na wypłatę na koniec każdego miesiąca. W skali całego kraju to 45 mld zł miesięcznie. Na dzień publikacji tej informacji prasowej (12 lipca) licznik pokazuje ponad 17 mld zł, których uwolnienie może się przyczynić do poprawy nie tylko kondycji finansowej pracowników, ale i całej gospodarki.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

materiał prasowy

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.