Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Poznaj 5 książek, które poleca Bill Gates

Nadchodzą chłodniejsze dni, a zatem każdy z nas więcej przebywa czasu we własnych czterech kątach. Warto jednak, aby nie był to czas stracony. Wystarczy jedynie sięgnąć po biznesową literaturę. Z pomocą przy wyborze najlepszych pozycji przychodzi miliarder i założyciel Microsoftu Bill Gates.

Fot. Gates Notes

Bill Gates każdego roku czyta blisko 50 książek rocznie, wybierając głównie takie pozycje, które wpłyną pozytywnie na jego rozwój. Na swoim blogu „Gates Notes”  przedstawił pięć pozycji, które powinien przeczytać każdy.

Fot. Świat książki

Educated

Tara Westover

To pierwsza pozycja, którą poleca Bill Gates. Książka stanowi autobiografię autorki Tary Westover. W dzieciństwie należała do społeczności Mormonów, zatem nigdy nie chodziła do szkoły, ani nie była nawet u lekarza. Jednak pomimo tego udało się jej odnieść duży sukces. W książce Tara Westover opowiada o swoim wyjściu z tej społeczności. Po kilku latach udało jej się nie tylko nadrobić liczne zaległości, ale także uzyskała tytuł doktora na Cambridge University. Jak podkreśla Bill Gates na swoim blogu ta historia mocno na niego wpłynęła, przyczyniając się do licznych refleksji nad własnym życiem, ale także wpłynęła na niego motywująco.

 

Fot. Amazon

Army of None

Paul Scharre

Wirtualna rzeczywistość coraz bardziej nas otacza. Jednak pojawia się pytanie, czy rozwiązania, które za sobą niesie są dobre, czy też może wręcz przeciwnie złe. Na to pytanie stara się odpowiedzieć Paul Scharre, który na co dzień pracuje nad programem wdrożenia autonomicznej broni do armii USA. W swojej książce przedstawia obiektywne rozważanie nad współczesną technologią oraz jak będą wyglądać przyszła broń.

 

 

Fot. Amazon

Bad Blood

John Carreyrou

Książka opisuje znaną już wielu historię start-upu Theranos, o której pislaiśmy także na MamBiznes.pl. Autor książki opisuje każdy szczegół, jednego z największych przekrętów w historii innowacyjnych biznesów. – Po przeczytaniu książki widzę, że ta historia jest jeszcze bardziej szalona, niż się spodziewałem. Po rozpoczęciu nie mogłem jej odłożyć – napisał Bill Gates na swoim blogu.

 

 

 

Fot. Amazon

21 Lessons for the 21st Century

Yuval Noah Harari

Jak podkreśla Gates, jest wielkim fanem twórczości Harari, który skupił się nie na przyszłości lub przeszłości, a na teraźniejszości. W tej książce autor opracował unikalne lekcje, które pozwolą lepiej zrozumieć współczesny świat.

 

 

 

 

Fot. Amazon

The Headspace Guide to Meditation and Mindfulness

Andy Puddicombe

Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, kiedy należy się zatrzymać — tak w skrócie można podsumować kolejną pozycję na liście Gatesa. Książka opowiada historię drogi mnicha buddyjskiego, który wcześniej był przedsiębiorcą. Puddicombe na własnym przykładzie radzi jak zwolnić, by pomedytować. Ta pozycja nie jest przypadkowa, bowiem od kilku lat założyciel Microsoftu bardzo często poświęca swój czas właśnie na medytacje.

 

 

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.