Prowadzisz biznes w UK? Otrzymasz maila od ministerstwa ws. brexitu

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii rozsyła wiadomości do przedsiębiorców, w których informuje o możliwych skutkach brexitu dla przedsiębiorców. – Bez względu na docelowy kształt przyszłych relacji między UE a Wielką Brytanią każdy przedsiębiorca powinien się liczyć z tym, że po brexicie nastąpią utrudnienia w prowadzeniu interesów z tym państwem – informuje resort.

Foto: FORUMxit

Wyniki negocjacji dot. wyjścia Wielkiej Brytanii wciąż pozostają nieznane. Jednak bez względu na formę brexitu, będzie miał on mniejszy bądź większy wpływ na przedsiębiorców. Dlatego Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zdecydowało się rozesłać do przedsiębiorców maile, które mają pomóc w przygotowaniu się do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Sprawdź również co powinieneś wiedzieć o brexicie.


Wiadomości trafiły do wszystkich firm zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji i Działalności Gospodarczej, które swoją siedzibę mają w Wielkiej Brytanii. Ponadto maile trafiły do 10 tys. księgowych i doradców podatkowych zarejestrowanych w CEIDG.

Wielka Brytania opuści struktury Unii Europejskiej 30 marca 2019 roku. Jednak wszystkie negocjacje muszą zostać zakończone przed końcem 2018 roku. Jest to konieczne, aby zdążyć ze ścieżką legislacyjną przed dniem brexitu.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*