Robert Lewandowski znowu sprawdzi się w biznesie. Oto wszystkie firmy „Lewego” i jego majątek

Robert Lewandowski kolekcjonuje nie tylko zdobywane bramki i śrubowane rekordy. Także w biznesie szuka kolejnych możliwości do ustrzelenia okazji. Tym razem gwiazda reprezentacji Polski została ambasadorem nowej kawy na rynku. Nie tak dawno majątek gwiazdora oszacowano na ponad 350 mln zł. Oto wszystkie biznesy Roberta Lewandowskiego.

Fot. FORUM/ hotoarena/Eisenhuth

Napój sygnowany na opakowaniu inicjałami RL9 pojawił się właśnie w sprzedaży sieci Kaufland. Pierwszym rynkiem, na którym zadebiutowała nowa marka były Niemcy. Niespełna miesiąc kawy RL9 trafiły na półki sklepowe w Polsce. Produkt dostępny jest w kilku smakach crème, espresso, gold. Klienci mogą wybierać między kawą RL9 w słoikach oraz opakowaniach. Cały brand zbudowany jest wokół rozpoznawalności piłkarskiej gwiazdy.

Lewy otwiera restaurację i sprzedaje izotoniki

Zanim król strzelców stał się ambasadorem i twarzą nowej marki kawy rozpoczął także inne działalności. Pod koniec października ubiegłego roku na łamach Businessinsidera jego wspólnik Jacek Trybuchowski poinformował o planach otwarcia nowej restauracji. Lokal o powierzchni 1,3 tys. mkw ma rozpocząć działalność w październiku roku 2020. Według zapowiedzi miejsce zlokalizowane w Browarach Warszawskich pochłonie około 5 mln zł inwestycji. Za te środki powstanie lokal z barem sportowym, restauracją, oraz salą przystosowaną do organizacji różnych wydarzeń.

Wcześniej (w sierpniu 2019) Robert Lewandowski zaangażował się w projekt o nazwie RL9pro. Pomysł polega na sprzedaży produktów przeznaczonych dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Pierwszym produktem, który trafił do sprzedaży był napój izotoniczny sygnowany inicjałami gwiazdy. Produkt wedle pomysłodawców nie zawiera barwników, konserwantów ani ulepszaczy. Receptura na bazie naturalnych składników plus rozpoznawalność RL9 mają być gwarancją powodzenia projektu. Jeśli seria napojów zdobędzie grono klientów planowane są kolejne produkty z brandem RL9pro.

Od start-upów i akademii piłkarskiej do listy najbogatszych

Piłkarz Bayernu Monachium jest także właścicielem akademii piłkarskiej, a za pośrednictwem funduszu Protos VC inwestuje w start-upy. Król strzelców Bundesligi posiada także udziały w firmie deweloperskiej LS Investments. Pod koniec 2017 rok Robert Lewandowski za pośrednictwem spółki RL Investments kupił 49 proc. udziałów w RL Media. Agencja mediowa swój pierwszy pełny rok działalności zakończyła zyskiem netto na poziomie 2,2 mln zł. W podobnej branży działa podmiot Store9, który do życia wspólnie powołało małżeństwo Lewandowskich. Firma zajmuje się działalnością public relations.

Gwiazda reprezentacji Polski wciąż największe pieniądze zarabia jednak na piłce i strzelaniu bramek. Instynkt strzelecki w połączeniu z biznesowym nosem wywindowały piłkarza w 2018 roku na 94. pozycję zestawienia najbogatszych Polaków opublikowanego przez tygodnik Wprost. W 2018 roku gwiazda reprezentacji Polski z majątkiem oszacowanym na 353 mln zł znalazła się na 94. Miejscu na liście 100 najbogatszych Polaków przygotowanej przez tygodnik „Wprost” na 353 mln zł. Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Jack

17 stycznia 2020 Odpowiedz

Mając taki kapitał to nic wielkiego robić biznes

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*