Studiowałem psychologię, jaki biznes mogę założyć?

Zanim studenci powrócą w mury uczelni, przyjrzymy się jakimi biznesami mogą zająć się absolwenci konkretnych kierunków studiów zgodnie z ich wykształceniem. Na pierwszy ogień poszli absolwenci polonistyki. Tym razem sprawdzamy, jakie firmy mogą założyć absolwenci psychologii.

Fot. YAY Foto/ dolgachov

Jak wskazały najnowsze analizy Oxford University psychologia została zaliczona do zawodów narażonych na automatyzację. Może być to niekoniecznie najlepsza wróżba dla osób studiujących ten kierunek. Jednak już na samym początku warto uspokoić co niektóre osoby, bowiem jak wskazał raport, prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest bardzo małe. Jednakże nie jest niemożliwe. Gdyby tak się stało, to najbardziej odczułyby to osoby pracujące na etacie. Nieco optymistyczniej mogą na to jednak spojrzeć osoby prowadzące własną działalność gospodarczą w dziedzinie psychologii, bowiem ich problem automatyzacji może ominąć, a nawet pozytywnie wpłynąć na ich biznes.

Innowacyjne psychologiczne biznesy

Z roku na rok liczba osób cierpiących na choroby psychologiczne stale wzrasta. Tylko Z powodu zaburzeń nastroju cierpi milion Polaków. Zaś depresja dotyka nawet 900 tys. osób, tym samym jest jedną z najczęstszych chorób w naszym kraju. To właśnie na tym postanowili zarobić twórcy aplikacji MindMe. Zauważyli oni, że wiele osób broni się przed pójściem do specjalisty. Dlatego postanowili odwrócić sytuację i to specjalisty, w pewnym sensie, przychodzi do pacjentów. Za pośrednictwem aplikacji wiele osób może skontaktować się z psychiatrą czy też z psychologiem. Usługa działa 24 godziny, 7 dni w tygodniu. O tym, że faktycznie taka usługa była potrzebna mogą świadczyć liczby. Już na samym początku istnienia aplikacji, zarejestrowało się w niej blisko 9 tys. użytkowników.

Innym innowacyjnym pomysłem w tej dziedzinie jest przygotowany przez Wojciecha Ozimka algorytm, który ma niwelować stres w pracy. Wpływa on przede wszystkim na pogorszenie efektywności pracowników, dlatego tak ważne jest jego usunięcie. Start-up One2Tribe stworzył rozwiązanie przypominające grę komputerową, z której korzysta już 40 tys. użytkowników.

Jakie proste pomysły na biznes dla absolwentów psychologii?

Niektórym udało się stworzyć innowacyjne i niepowtarzalne biznesy w obszarze psychologii. Jednak pojawia się pytanie, w jakich dziedzinach również mogą dobrze odnaleźć się absolwenci psychologii? Przedstawiamy listę 3 pomysłów na biznes

Pracownia psychologiczna

Najczęstszym biznesem zakładanym przez absolwentów psychologii jest pracownia psychologiczna. Jest jeden z prostych pomysłów na biznes oraz w pełni wykorzystuje wiedzę otrzymaną w trakcie studiów. Jednak przez to, że jest tak popularny, pojawia się dość duża bariera wejścia, bowiem konkurencja jest bardzo liczna. Zatem głównym problemem w takim biznesie jest konieczność wypromowania się. Na ten problem zwracały nam przed laty Marta Jagodzińska i Monika Osińska,  które ówcześnie zaczynały dopiero podbijać rynek w tym biznesie. Więcej o ich historii przeczytacie tutaj.

Coaching

W ostatnim czasie coaching stał się niezwykle popularny i niejednokrotnie był odmieniany przez wszystkie przypadki. Jest to świetny pomysł na biznes dla psychologów, bowiem to właśnie dzięki poznanym metodom w trakcie studiów, można zmobilizować niejedną osobę. Istotą szkolenia jest wykorzystanie zasobów: wiedzy i umiejętności już posiadanych oraz odpowiednie zmotywowanie i towarzyszenie osobom biorącym udział w szkoleniu w celowym usprawnianiu ich funkcjonowania.

Agencja pracy

W dobie bardzo niskiego bezrobocia wiele firm boryka się z problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Jednak wiele z nich chce znaleźć tych idealnych kandydatów posiadających nie tylko umiejętności twarde, ale i miękkie. Tutaj otwiera się furtka dla absolwentów psychologii. W końcu to właśnie oni, jak nikt inny są w stanie prześwietlić każdego człowieka. Wykorzystując poznane metody, można sprawdzić na ile prawdziwe jest to co zostało napisane w CV. Dzięki takiemu badaniu firmy mogą otrzymać idealnych kandydatów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

http://budujesklepyinternetowe.pl

6 września 2019 Odpowiedz

Wyjechać do USA i otworzyć gabinet psychoterapeuty, chyba nie ma tam bardziej dochodowego zawodu, no moze poza prawnikami

Avatar

John

23 września 2019 Odpowiedz

Dom wariatów byłby najlepszym interesem dla nich

Avatar

george

28 września 2019 Odpowiedz

Zdobycie dyplomu z psychologii to dopiero początek. Edukacji będzie ciąg dalszy, taki urok zawody psychologa 🙂 Osobiście polecam już teraz wziąć się do pracy i zacząć robić kursy. Jeśli planujecie pracę z dziećmi to może was zainteresuje warsztat z terapii samouszkodzeń u młodzieży – organizowany jest przez Centrum CBT w Warszawie (26-27 października)

Avatar

Joanna

22 stycznia 2020 Odpowiedz

W Polsce jest tragedia z psychologia i psychologami.
Brakuje regulacji prawnych kontrolujacych prace psychologow, nikt ich nie kontroluje, nawet tutul zawodowy nie jest chroniony i kazdy moze sie nazwac psychologiem. Straszne.
W USA po studiach trzeba jeszcze zrobic doktorat, aby moc uzywac tytul psychologa a to kosztuje majatek i trwa wiele lat.
Przechodzi sie tez testy psychologiczne, ktore kwalifikuja do studiow doktoranckich.
W Polsce nawet psychpata moze sie nazwac psychologiem i organizowac szkolenia albo „terapeutyzowac” ludzi.

Avatar

ara

17 lipca 2020 Odpowiedz

Nigdy się tym nie przejmowałam,bo ludzie nie są głupi az tak.Raz,co prawda miałam w ręku „opinię psychologiczną”baby po jakiejś podyplomówce,która ma tablicę dr takaitaka-gabinet psychologiczny,ale to było dla sądu,więc wystawiłam kolejną opinię i naspisałam,co myslę o tamtej /bo były totalne bzdury i próby posługiwania się testami,których nie znała/.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*