Stworzyli automat, który duplikuje klucze. Teraz pozyskali 50 mln dolarów

W USA powstał automat, który stworzy duplikat dowolnego klucza w ciągu zaledwie kilkunastu sekund. Na rozwój swojego pomysłu start-up pozyskał 50 mln dolarów.

Fot. KeyMe

Dotychczas aby dorobić sobie drugi klucz, trzeba było udać się do ślusarza. Teraz za sprawą pomysłu Grega Marsha nie będzie to konieczne. Opracował urządzenia, które jest w stanie w ciągu zaledwie kilkunastu sekund przygotować duplikat klucza.

Amerykański start-up pozyskał blisko 50 mln dolarów na dalszy rozwój pomysłu. Wcześniej udało się twórcom także otrzymać 25 mln dolarów. –  Dzięki temu będziemy mogli przyspieszyć rozwój naszych produktów. Co więcej uda się zwiększyć nasz zasięg, montując urządzenia w nowych lokalizacjach – powiedział dla Venturebeat Greg Marsh, CEO KeyMe.

Jego działanie jest dość proste, bowiem użytkownik wkłada do urządzenia oryginalny klucz. Następnie urządzenie pobiera wersję 3D klucza i na tej podstawie tworzy duplikat. Dodatkowo wersję elektroniczną klucza można zapisać na zewnętrznym dysku. Jak wskazuje twórca start-upu prawdopodobieństwo błędu w wykonaniu kopii klucza jest mniejsze niż 1 proc. ( dla porównania w branży ten błąd oscyluje w granicach 15-20 proc.).

KeyMe  obecnie świadczy swoje usługi w 2300 lokalizacjach. Dotychczasowymi inwestorami KeyMe są Battery Ventures, Comcast Ventures, Questmark Partners, River Park Ventures i White Star Capital.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Kris

23 kwietnia 2019 Odpowiedz

Uzywalem tej maszyny dwa tygodnie temu pod Nowym Jorkiem i bylem szoku jak sprawnie to dziala. Nawet mozna oklejac klucze roznymi wzorkami. Dwie minuty i dwie kopie kluczy gotowe za bagatela …9 dollarow….. Genialne

Avatar

23x2e3x2

24 kwietnia 2019 Odpowiedz

Złodzieje cieszą się jeszcze bardziej.

Avatar

Toki

29 maja 2019 Odpowiedz

Przecież złodziej w każdym punkcie może dorobić klucze. Kto to sprawdzi? Wypowiedź
bez sensu

Avatar

drew

24 kwietnia 2019 Odpowiedz

A jaką mam pewność że wzór nie zostanie zapamiętany w maszynie?

Avatar

karroryfer

16 maja 2019 Odpowiedz

powiązanie danych – klucza i geolokalizajci telefonu osoby wykonującej otwiera szerokie możliwość …

Avatar

gaweł

18 czerwca 2019 Odpowiedz

Ile razy w życiu dobrabiałem klucz???? tym bardziej że wszystko idzie w strone bezkluczowych wersji otwierania zamków ; patrz samochody….

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*