Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Stworzyli automat, który duplikuje klucze. Teraz pozyskali 50 mln dolarów

W USA powstał automat, który stworzy duplikat dowolnego klucza w ciągu zaledwie kilkunastu sekund. Na rozwój swojego pomysłu start-up pozyskał 50 mln dolarów.

Fot. KeyMe

Dotychczas aby dorobić sobie drugi klucz, trzeba było udać się do ślusarza. Teraz za sprawą pomysłu Grega Marsha nie będzie to konieczne. Opracował urządzenia, które jest w stanie w ciągu zaledwie kilkunastu sekund przygotować duplikat klucza.

Amerykański start-up pozyskał blisko 50 mln dolarów na dalszy rozwój pomysłu. Wcześniej udało się twórcom także otrzymać 25 mln dolarów. –  Dzięki temu będziemy mogli przyspieszyć rozwój naszych produktów. Co więcej uda się zwiększyć nasz zasięg, montując urządzenia w nowych lokalizacjach – powiedział dla Venturebeat Greg Marsh, CEO KeyMe.

Jego działanie jest dość proste, bowiem użytkownik wkłada do urządzenia oryginalny klucz. Następnie urządzenie pobiera wersję 3D klucza i na tej podstawie tworzy duplikat. Dodatkowo wersję elektroniczną klucza można zapisać na zewnętrznym dysku. Jak wskazuje twórca start-upu prawdopodobieństwo błędu w wykonaniu kopii klucza jest mniejsze niż 1 proc. ( dla porównania w branży ten błąd oscyluje w granicach 15-20 proc.).

KeyMe  obecnie świadczy swoje usługi w 2300 lokalizacjach. Dotychczasowymi inwestorami KeyMe są Battery Ventures, Comcast Ventures, Questmark Partners, River Park Ventures i White Star Capital.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
gaweł 18 cze 2019 (09:56)

Ile razy w życiu dobrabiałem klucz???? tym bardziej że wszystko idzie w strone bezkluczowych wersji otwierania zamków ; patrz samochody....