Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

To nie młodzi mają największe szanse na sukces w biznesie. W jakim wieku założyć firmę?

Kiedy rozpocząć przygodę z własnym biznesem? W jakim wieku założyć firmę, by zwiększyć swoje szanse na rynkowy sukces? Okazuje się, że firmy prowadzone przez osoby w wieku 45 lat mają największe prawdopodobieństwo zbudowania zyskownego i trwałego przedsiębiorstwa – podaje Harvard Business Review.

Fot. thetaXstock

Harvard Business Review przeanalizował sukcesy i porażki przedsiębiorców, aby wskazać idealny wiek na założenie własnego biznesu. Jednak przy okazji udało się dojść również do wielu innych ciekawych wniosków.

Pierwszym z nich jest wiek założycieli start-upów, którzy otrzymują liczne nagrody. Wystarczy mieć 31 lat, aby znaleźć się w tym gronie. Natomiast, aby być określanym jako najszybciej rosnących start-upem, należy rozpocząć prowadzenie własnego biznesu w wieku 29 lat. Te dane potwierdza chociażby zestawienie start-upów np. z branży spożywczej w USA.

Źródło: Harvard Business Review

Jednak pomimo wielu sukcesów w początkowej fazie życia start-upa, może okazać się, że większość z nich nie przetrwa nawet najbliższego roku. W Polsce tak dzieje się nawet z 25 proc. firm. Jak wynika z badań Harvard Business Review, aby tego uniknąć to statystycznie najlepiej założyć własny biznes w wieku 45 lat. To właśnie w tym okresie najwięcej przedsiębiorców odnosi sukcesy, a co najważniejsze ich biznesy charakteryzują się wysoką przeżywalnością. Należy zauważyć, że pomimo tego prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu w biznesie, nie przekracza nawet 0,3 proc. Poznaj start-upy, które pomimo początkowych sukcesów, dziś nie istnieją.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Bluesman81 30 lip 2018 (16:37)

W jakim dokładnie wieku pomiędzy 20 a 30 lat prawdopodobieństwo sukcesu osiąga wartość ujemną?