To nie młodzi mają największe szanse na sukces w biznesie. W jakim wieku założyć firmę?

Kiedy rozpocząć przygodę z własnym biznesem? W jakim wieku założyć firmę, by zwiększyć swoje szanse na rynkowy sukces? Okazuje się, że firmy prowadzone przez osoby w wieku 45 lat mają największe prawdopodobieństwo zbudowania zyskownego i trwałego przedsiębiorstwa – podaje Harvard Business Review.

Fot. thetaXstock

Harvard Business Review przeanalizował sukcesy i porażki przedsiębiorców, aby wskazać idealny wiek na założenie własnego biznesu. Jednak przy okazji udało się dojść również do wielu innych ciekawych wniosków.

Pierwszym z nich jest wiek założycieli start-upów, którzy otrzymują liczne nagrody. Wystarczy mieć 31 lat, aby znaleźć się w tym gronie. Natomiast, aby być określanym jako najszybciej rosnących start-upem, należy rozpocząć prowadzenie własnego biznesu w wieku 29 lat. Te dane potwierdza chociażby zestawienie start-upów np. z branży spożywczej w USA.

Źródło: Harvard Business Review

Jednak pomimo wielu sukcesów w początkowej fazie życia start-upa, może okazać się, że większość z nich nie przetrwa nawet najbliższego roku. W Polsce tak dzieje się nawet z 25 proc. firm. Jak wynika z badań Harvard Business Review, aby tego uniknąć to statystycznie najlepiej założyć własny biznes w wieku 45 lat. To właśnie w tym okresie najwięcej przedsiębiorców odnosi sukcesy, a co najważniejsze ich biznesy charakteryzują się wysoką przeżywalnością. Należy zauważyć, że pomimo tego prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu w biznesie, nie przekracza nawet 0,3 proc. Poznaj start-upy, które pomimo początkowych sukcesów, dziś nie istnieją.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Avatar

JR

29 lipca 2018 Odpowiedz

To mnie pocieszyliście z tym wiekiem.
Sukcesy wciąż przede mną

Avatar

podatnik

30 lipca 2018 Odpowiedz

Najlepiej w XIX wieku

Avatar

Bluesman81

30 lipca 2018 Odpowiedz

W jakim dokładnie wieku pomiędzy 20 a 30 lat prawdopodobieństwo sukcesu osiąga wartość ujemną?

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*