Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Uważaj! Oszuści podszywają się pod ZUS

Do klientów ZUSu docierają fałszywe maile. Ich otwarcie może grozić zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych wrażliwych – przestrzega Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Fot. Forum/ Jerzy Dudek

Do przedsiębiorców przychodzą maile z tyłem „Składka” z informacją o źle zapłaconej składce na rzecz ZUS, jak się okazują są one fałszywe. W stopce maila można odnaleźć linki z adresem internetowym z domeną gov.pl. Jak zaznaczają przedstawiciele zakładu, ZUS nie używa rządowych domen internetowych. Ponadto każdy z maili ma dołączony załącznik, który ma zawierać informacje o błędnie opłaconych składkach.

ZUS przestrzega przed potencjalnym otwieraniem linków w mailu, ze względu na groźbę zainfekowania komputera  i wykradzeniem danych wrażliwych. Ponadto informuje, że tego typu zawiadomienia nie są wysyłane drogą elektroniczną. Wyjątek stanowią klienci, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu. Mail w takim przypadku jednak zawsze zawiera imię i nazwisko konkretnego pracownika ZUS.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.