W kryzysie załóż firmę

Młodzi przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Obecnie w 34 oddziałach inkubatorów działa 777 młodych przedsiębiorstw. Wbrew temu co mówi się o szaljącym kryzysie finansowym, młodzi ludzie nie poddają się depresyjnym nastrojom i z determinacją próbują swoich sił w biznesie.

By jeszcze bardziej ułatwić młodym osobom start w biznesie, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości startują z akcją „Firma na kryzys”. W ramach akcji każda osoba przez miesiąc będzie mogła za darmo testować swój pomysł na firmę w ramach AIP. Akcja wystartuje w ostatnim tygodniu kwietnia podczas finałowej konferencji Konkursu na Biznesplany. Już teraz warto informować czytelników i słuchaczy, że będzie możliwość testowania pomysłów biznesowych bezpłatnie.

Sektor mikro i małych przedsiębiorców jest najbardziej elastyczną gałęzią, najszybciej reaguje na zmiany. Dzięki temu mali przedsiębiorcy mogą na bieżąco reagować na zmieniającą się sytuację na rynku, dostosowywać produkt lub usługi do aktualnych oczekiwań. Młode firmy bez wątpienia są sercem gospodarki, jeśli weźmiemy pod uwagę, że 60 firm przypada na w Polsce na tysiąc mieszkańców. Dużą pomocą w rozwoju przedsiębiorczości są środki unijne. AIP organizuje pierwszą w Polsce Szkołę Milionerów, w której nie będziemy rozdawać pieniędzy ale nauczymy jak je zarabiać. Więcej informacji o projekcie na www.innowatorzy.eu.

Drugi typ projektów w regionach to Załóż firmę z AIP, w których młode osoby oprócz dotacji inwestycyjnej w wysokości do 40 tys. zł będą mogli otrzymać wsparcie szkoleniowe i doradcze. Projekty typu 6.2 w pierwszym etapie obejmą województwo łódzki, zachodniopomorskie, wielkopolskie, podkarpackie oraz dolnośląskie.

Zapraszam do pokazywania przedsiębiorczości młodych ludzi, ponieważ własne firmy mogą nas uratować przed skutkami kryzysu. W znacznym stopniu od Państwa zależy czy media będą straszyć kryzysem czy przekonywać, że własna firma może być antidotum na bezrobocie i szansą na sukces.

Polecamy:

– 10 powodów, by w kryzysie założyć firmę

– Jak zdobyć kapitał na własną firmę

– Poszukaj swojego anioła biznesu

– Jak sfinansować działalność gospodarczą

– Jedno okienko to fikcja

Źródło: Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*