Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Wpadł na niezwykły pomysł. W kilka dni zarobił 40 tys. dolarów

Gdy pasja przekuwana jest w biznes, bardzo często odnosi się duży sukces. Tak było w przypadku Koreańczyka Seulki Wiliama Parka, który z miłości do roślin, stworzył innowacyjny pomysł na biznes, który podbił Kickstarter. W krótkim czasie zebrał blisko 40 tys. dolarów.

Fot. Bloomengine

Przygoda z roślinami Seulki Wiliama Parka  zaczęła się dość wcześnie. – Kochałem rośliny, odkąd pamiętam. Kiedy byłem w szkole podstawowej wygrałem szkolny konkurs nazewnictwa roślin – mówi Seulki Wiliam Park dla MamBiznes.pl. To był jednak dopiero początek pierwszych sukcesów Koreańczyka. Po przeprowadzce do USA rozpoczął współpracę z jedną z firm odpowiedzialnych z aranżację mieszkań. Park odpowiedzialny był za część związaną z roślinnością. To właśnie wtedy udało mu się opracować pierwszy inkubator roślin, który był wstanie troszczyć się roślinami przez wiele tygodni. – Światowe media bardzo szybko nagłośniły mój pomysł – mówi pomysłodawca. – Doprowadziło to do tego, że otrzymywałem setki listów z zapytaniem o urządzenie – dodaje. Jednak pierwotny prototyp był wielkości lodówki i nie miał nigdy zostać skomercjalizowany.

Liczne listy z całego świata sprawiły, że  powrócił do swojego pomysłu inkubatora, jednak tym razem postanowił go znacząco zmniejszyć. Pomimo wielu trudności, udało się. Stworzył poręczne urządzanie, które jest wstanie zatroszczyć się rośliną do 4 tygodni.

Wbudowane zostało oświetlenie LED, pompa wodna i mały wentylator, dzięki czemu można łatwo hodować małe rośliny w pomieszczeniu. Działa samodzielnie, ale można również połączyć go z aplikacją na smartfona. Bloomengine jest używane pomieszczeniach zamkniętych, w których przebywają ludzie mieszkający w dużych miastach, takich jak Seul, Nowy Jork, Tokio i Hongkong – mówi Seulki Wiliam Park

O sukcesie jego pomysłu może świadczyć ogromne zainteresowanie na platformie crowdfundingowej Kickstarter. W ciągu kilku dni zebrał blisko czterokrotnie więcej niż zakładał. Produkt trafi do blisko 300 osób.

Po sukcesie pierwszego pomysłu Koreańczyk już planuje wprowadzić kolejne innowacje. –  Planuję następny produkt. Jest to inteligentna doniczka z wbudowanym aparatem fotograficznym. W rzeczywistości ludzie nie widzą procesu uprawy roślin. Stworzyliśmy jednak produkt, który pozwala użytkownikom na zapoznanie się z charakterystyką każdej rośliny i procesu wzrostu poprzez rejestrację takiego procesu – zaznacza pomysłodawca Bloomengine.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.