Współtwórca CD Projektu rusza z nowym pomysłem i „rozbija bank” na Kickstarterze

Współtwórca CD Projektu Michał Kiciński zauważył, że postęp technologiczny coraz bardziej negatywnie oddziałuje na ludzi. Wspólnie z zespołem opracował minimalistyczny telefon, który już po dobie zebrał blisko 160 tys. USD. Dzięki niemu użytkownik ma proprawić swoje relacje z innymi.

Fot. Mudita

Rozwój technologii ma swoje zalety, ale i wady. Smartofony miały uprościć nasze życie, jednak w rzeczywistości przyczyniły się do zaniku relacji między ludźmi. Ten globalny problem dostrzegł współzałożyciel CD Projektu Michał Kiciński, który wspólnie z Łukaszem Anwajlerem i Tomaszem Nosalem opracował powołał do życia firmę technologiczną Mudita. Postawili sobie za cel stworzenia minimalistycznego telefonu, który mógłby rozwiązać problem z relacjami międzyludzkimi. Ten cel udało im się zrealizować, tworząc Mudita Pure.

– Każdego dnia jesteśmy przeładowani informacjami i coraz trudniej jest nam znaleźć wewnętrzny spokój. Jako zespół Mudity wierzymy, że wspaniałe rzeczy dzieją się, gdy jesteśmy w pełni obecni – mówi Michał Kiciński. Jak podkreślają twórcy, ich urządzenie jest przeznaczone dla osób, które chcą pozostać w kontakcie, jednocześnie zachowując zdrowe relacje ze swoim telefonem.

Internautom wyraźnie przypadł do gustu nowy telefon Michała Kicińskiego. Świadczyć może o tym szybka zbiórka na platformie Kickstarter. W zalewie dobę zebrał blisko 160 tys. USD, przy założonym celu na poziomie 100 tys. USD. Przedsprzedaż na platformie crowdfundingowej potrwa do 24 października.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*