Genesis Startup

Polska 24 maja 2019

Na polskiej mapie startup’owej pojawił się nowy program akceleracji, do którego właśnie wystartowała rekrutacja. W Startup GENESIS poszukiwane są innowacyjne rozwiązania dla branży ubezpieczeniowej w czterech wyjątkowych obszarach. Koniecznie sprawdź czy masz szansę dołączyć, bo możliwości i korzyści są naprawdę szerokie!

Za działania akceleratora Startup GENESIS odpowiada Startup Academy, a partnerem strategicznym programu jest firma Compensa, która jest częścią koncernu Vienna Insurance Group, lidera ubezpieczeniowego w Europie Środkowo – Wschodniej. Dzięki połączeniu sił tych dwóch organizacji, na startupy czeka szereg korzyści, które pozwolą im na rozwój ich innowacyjnych rozwiązań. Najlpeszy zespół otrzyma również nagrodę pieniężną w wysokości 15000 zł.

Jakie projekty są poszukiwane?

Akcelerator wyróżnia cztery ścieżki, w ramach, których uczestnicy mogą zgłaszać swoje pomysły na nowe produkty, usługi, aplikacje czy usprawnienia procesowe:

  1. Potęga ekosystemów – kooperacja firm nie powiązanych ze sobą relacją handlową, a które są w stanie zaoferować dodatkową wartość dla odbiorcy, często poprzez oferowanie bardziej kompleksowej usługi lub przejmowanie na siebie dodatkowych czynności obciążających klienta.
  2. Zbuduj społeczność – rozumiejąc daną społeczność, jej marzenia i obawy, marki mogą dostosować i zaoferować produkty czy usługi, które doskonale odpowiedzą na potrzeby i oczekiwania. Oferując rozwiązanie dostosowane do potrzeb danej społeczności, nawet niezwiązane z podstawowym biznesem, można nawiązać z nią relacje i zdobyć zaufanie klientów.
  3. Postaw na zdrowie – obecnie w Polsce blisko 2,3 miliona osób posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Długi okres oczekiwania na wizytę u specjalisty jest jednym z głównych motywatorów do zakupienia takiego rozwiązania, ale istnieje w tej dziedzinie duże pole do usprawnień i zwiększenia wartości dla klienta.
  4. Nowe technologie w służbie ubezpieczeń – Internet of Things, Wearables, Artificial Intelligence – to pojęcia w ostatnich latach nie schodzące z pierwszych stron gazet. Nowe technologie mogą również posłużyć w zapobieganiu negatywnych zdarzeń i ułatwić codzienne życie ludzi.

Kto może wziąć udział?

Program dedykowany jest studentom i młodym absolwentom, którzy chcą rozwijać swoje pomysły biznesowe i stworzyć startup, który w przyszłości podbije polski rynek. Na wybranych warszawskich uczelniach, pomiędzy 16 kwietnia a 7 maja odbędą się Spotkania inspiracyjne GENESIS Startup Meetup, na których uczestnicy będą mogli czerpać wiedzę i inspiracje oraz zwiększyć swoje szanse na dostanie się do akceleratora.

Do programu zgłaszać się mogą zespoły liczące od 2 do 5 członków. Przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych odbywa się na stronie: www.genesisstartup.pl od 22 kwietnia do 24 maja 2019 r.

Wybrane startupy wezmą udział w szeregu warsztatów biznesowych i indywidualnym mentoringu z ekspertami Startup Academy i Compensa. Działania te mają na celu dopracować pomysły biznesowe i zbadać ich rynkowy potencjał. Program zakończy się Demo Day, w czasie którego uczestnicy zaprezentują swoje projekty przed jury i powalczą o nagrody. Na zwycięzców czeka nagroda pieniężna o wartości 15 000 zł. To nie koniec korzyści, jakie czekają na najlepsze startupy programu GENESIS Startup, ponieważ te z największym potencjałem dostaną również możliwość nawiązania długofalowej współpracy z firmą Compensa. Zyskanie globalnego partnera może dla nich stanowić krok milowy w ich dalszym rozwoju i okazać się cenniejsze od nagrody pieniężnej.

Co musisz zrobić?

Nie zwlekaj! Jeśli chcesz lepiej poznać metodykę i świat biznesu, skorzystać z bieżącej wiedzy i doświadczeń lidera branży ubezpieczeniowej i przy jej wykorzystaniu zbudować startup, który będziesz mógł rozwijać w partnerstwie z najlepszymi na rynku, wypełnij formularz na stronie: www.genesisstartup.pl.

Zapisz się również na spotkania Genesis Startup Meetup, na których zainspirujesz się do działania, otrzymasz praktyczną wiedzę i dowiesz się co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się do programu!

www.genesisstartup.pl/meetup/