Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Administracja państwowa wysłucha głosu przedsiębiorców podczas I Kongresu Rzetelnych Firm

Już 11 października w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się I Kongres Rzetelnych Firm – pierwsze tego typu spotkanie przedstawicieli polskiego biznesu i administracji państwowej. Podczas kongresu opublikowane zostaną wyniki badania „7 grzechów głównych polskiej administracji”, przeprowadzonego na niemal 10 tys. polskich firm. W debacie nad sytuacją polskich przedsiębiorców, prowadzonej przez Danutę Dunin – Holecką, udział wezmą między innymi Wiceminister Gospodarki Pan Mariusz Haładyj oraz Przewodniczący Komisji Przyjazne Państwo Pan Adam Szejnfeld. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki.

I Kongres Rzetelnych Firm to wydarzenie organizowane przez Rzetelną Firmę – program skupiający najbardziej wiarygodnych polskich przedsiębiorców i propagujący etyczne zachowania w biznesie. Jednym ze statusowych celów programu jest wspieranie rodzimych przedsiębiorstw w ich codziennym funkcjonowaniu, poprzez zabieranie głosu w kluczowych dla przedsiębiorców kwestiach i wpływanie tym samym na decyzje legislacyjne dotyczące przedsiębiorców. Tegoroczny kongres ma zapoczątkować cykl dorocznych wydarzeń, umożliwiających polskim przedsiębiorcom spotkanie z przedstawicielami administracji państwowej. Tematyka październikowego wydarzenia wpisuje się w aktualne dyskusje nad III pakietem deregulacyjnym, mającym zrewolucjonizować polskie przepisy gospodarcze i ułatwić funkcjonowanie rodzimego biznesu. Przeprowadzone przez Rzetelną Firmę badania oraz głos zabrany podczas kongresowej debaty, mają uświadomić opinii publicznej i administracji państwowej, jak ważne dla rozwoju polskich przedsiębiorstw są zmiany w polskim prawie gospodarczym i jakie konsekwencje czekają polską gospodarkę, jeśli rzeczywistość, w której funkcjonują przedsiębiorcy, nie ulegnie zmianie.

Punktem wyjścia I Kongresu Rzetelnych Firm będzie badanie przeprowadzone wśród 10 tys. przedsiębiorców, dotyczące absurdów prawnych, które stanowią utrudnienia dla rozwoju polskiego biznesu. We współpracy z przedsiębiorcami utworzona również zostanie lista przepisów, które w dalszym ciągu utrudniają funkcjonowanie przedsiębiorstw oraz przekształcenia gospodarki w Polsce. Lista najbardziej uciążliwych przepisów zostanie złożona na ręce Wiceministra Gospodarki i Przewodniczącego Komisji Przyjazne Państwo.

W trakcie Kongresu odbędzie się debata z udziałem przedsiębiorców oraz przedstawicieli administracji państwowej, dotycząca aspektów prawnych, które blokują sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstw. Moderatorem dyskusji będzie znana dziennikarka Danuta Dunin-Holecka. Paneliści, przy aktywnym udziale zgromadzonych firm, zastanawiać się będą nad rozwiązaniami problemów polskich firm i wzmocnieniem efektywność działalności biznesowej. Niemal 300 uczestników Kongresu weźmie udział w wykładach i warsztatach, które wzmocnią ich kompetencje w zakresie skutecznego prowadzenia firmy.

Wydarzeniem zamykającym I Kongres Rzetelnych Firm będzie Gala rozdania Złotych Certyfikatów Rzetelności. Podczas piątej, ostatniej tegorocznej Gali, która odbędzie się w Teatrze 6. Piętro, swój Złoty Certyfikat Rzetelności odbierze Teatr kierowany przez Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina. Podczas uroczystych gal III edycji programu, które odbyły się w 2012 r. w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Sopocie, uhonorowano ponad 360 przedsiębiorców, działających według najwyższych standardów etyki biznesowej. Liczba wszystkich uczestników programu wzrosła już do niemal 45 tys. Pokazuje to, jak istotne znaczenie ma wiarygodność firmy oraz jej dobry wizerunek dla klientów oraz kontrahentów. Coraz większa liczba solidnych przedsiębiorstw przekłada się na poprawę jakości polskiej gospodarki.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.