Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Będzie „konstytucja dla firm”

Rząd przyjął założenia prawa działalności gospodarczej. Zawierają one między innymi zasadę „co nie jest zabronione, jest dozwolone”.

Prawo działalności gospodarczej, opracowane przez Ministerstwo Gospodarki, ma być zbiorem podstawowych norm, regulujących działanie firm. Ma ono zwiększyć prawa przedsiębiorców w kontaktach z administracją państwową. Znalazły się w nim podstawowe zasady prawa gospodarczego, w tym wolność podejmowania działalności gospodarczej, równość i niedyskryminacja, a także przyjazna dla przedsiębiorców interpretacja przepisów. W razie wątpliwości prawnych, organy administracji powinny rozstrzygać sprawy w sposób, który nie pogorszy sytuacji przedsiębiorcy. W założeniach znalazła się też zasada domniemania uczciwości i proporcjonalności. Zgodnie z nią, administracja powinna podejmować tylko te działania i decyzje, które są niezbędne. Założenia prawa działalności gospodarczej zawierają też zasadę uczciwej konkurencji oraz poszanowania dobrych obyczajów i słusznych interesów innych przedsiębiorców i konsumentów.

IAR/komunikat/Siekaj/mitro/

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.