Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Będzie łatwiej handlować w sieci

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada, że wprowadzi nowe  uregulowania do prawa europejskiego, która pozwolą bezpieczniej i łatwiej zarówno sprzedawać jak i kupować w sieci. Ma się to stać w czasie, gdy Polska obejmie Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.

W pierwszym dniu konferencji pt. „Kierunki rozwoju europejskiego prawa prywatnego – wpływ europejskiego prawa konsumenckiego na prawo krajowe”, która odbywa się na Uniwersytecie Śląskim Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski wiele miejsca poświęcił tematyce handlu w internecie.

Przede wszystkim dyskutowano jednak o przyszłości europejskiego prawa prywatnego. Według Kwiatkowskiego, Polska podczas swojej Prezydencji będzie chciała wprowadzić do prawa europejskiego prywatnego takie rozwiązania, które będą lepiej chronić interesy konsumentów.

Regulacje te mają zapewnić wszystkim europejskim konsumentom identyczne i jasno określone prawa. W głównej mierze przyczynią się  to ułatwienia m.in. wielu Polakom dokonywania transakcji w sieci.

– Proponujemy jednolity, wygodny dla konsumentów i bezpieczny dla obrotu gospodarczego system prawa regulujący warunki i skutki sprzedaży w Internecie. Prezentowany przez nas pomysł to krok w kierunku jednolitego rynku z perspektywy nie tylko konsumentów, ale i małych i średnich przedsiębiorców – tłumaczył Minister Krzysztof Kwiatkowski.

Jednocześnie nie ukrywa, że liczy w tej materii na poparcie innych europejskich posłów.

Chcesz zaprezentować swoją firmę w zakładce „Start-up”. Wyślij opis na [email protected]. Codziennie nowe startupy. Zobacz >>>

Barbara Sielicka
Bankier.pl
[email protected]

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.