Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

BGK wypłacił już 100 mld złotych dotacji unijnych

100-miliardowa złotówka w rękach Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach. Od początku 2010 roku Bank Gospodarstwa Krajowego wypłacił sto miliardów złotych dotacji unijnych dla różnych instytucji.

Symboliczna złotówka znalazła się w dotacji przeznaczonej na mobilizację bezrobotnych. Dyrektorka Urzędu w Kielcach Małgorzata Stanioch uważa, że pieniądze pomagają walczyć z bezrobociem w regionie. Dzęki unijnemu wsparciu liczba osób bez pracy nie tylko nie wzrosła ale nieznacznie spadała, mimo powiększającej się liczby mieszkańców.

Największym beneficjentem dotacji wypłacanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego jest Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak mówi zastępca dyrektora generalnego Magdalena Jaworska, jedna trzecia pieniędzy na drogi pochodzi z unijnych dotacji. Przedstawiciele GDDKiA zaznaczają, że pieniądze są wypłacane w terminie. Wypłaty są obsługiwane przez portal komunikacyjny BGK – Zlecenia, który umożliwia wprowadzanie zleceń płatności drogą elektroniczną. Z portalu korzysta 360 instytucji.

Wśród największych beneficjentów unijnego wsparcia są także Polskie Linie Kolejowe, Województwo Małopolskie oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej.

IAR/IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/A.Pszoniak/Pszoniak Aleksander/dj

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.