Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Budownictwo, informatyka i energia – tym Polska kusi Szwajcarię

Polski rynek coraz bardziej atrakcyjny dla szwajcarskich firm. Dla Szwajcarów najciekawsze branże to budownictwo, energia, ochrona środowiska i informatyka.

Z zakończonej dziś serii szkoleń na temat polskiego rynku prowadzonych przez OSEC – czyli Szwajcarskie Biuro Rozwoju Handlu – skorzystało kilkuset tamtejszych przedsiębiorców.

Jak rozwija się polski rynek, w jaki sposób szukać partnera w naszym kraju i czego właściwie potrzebują Polacy – takie informacje przekazywali eksperci zajmujący się analizą polskiego rynku. Jak podkreśla Katalin Dreher, ekspert OSEC do spraw Polski, nasz kraj jest zdecydowanie lokomotywą całego regionu, sztandarowym przykładem w Europie, bo jako jedyny w 2009 roku nie został dotknięty przez kryzys finansowy. Ze względu na wielkość rynku i dobre warunki makroekonomiczne Polska jest bardzo atrakcyjna dla szwajcarskich przedsiębiorców.

Szefowie szwajcarskich firm otrzymywali szczegółowe informacje na temat tego, jaka jest obecnie sytuacja polskiego rynku, jakie firmy konkurencyjne już działają, jaki jest potencjał rynkowy i jacy partnerzy są w Polsce dostępni. Zdaniem Katlin Dreher, mimo że szwajcarskie produkty są drogie, mają szansę znaleźć nabywców w naszym kraju. Ekspert uważa, że polscy przedsiębiorcy zdobyli już doświadczenie, jeśli chodzi o tanie azjatyckie produkty i obecnie kładą nacisk na dobrą jakość. Z drugiej strony szwajcarskie zakłady oferują najczęściej produkty bardzo specjalistyczne, oparte na nowoczesnych technologiach – i to się w Polsce docenia.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.