Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Co zrobić w przypadku skasowania transakcji?

Została skasowana transakcja, natomiast widnieje ona w dobowym raporcie w kasie fiskalnej. Jak mogę skorygować, aby paragon do nieistniejącej już transakcji nie był tam widoczny lub też suma raportu była poprawna?

Należy zaznaczyć na paragonie fiskalnym, że sprzedaż została w całości wycofana lub nie uległa finalizacji powodu np. zwrotu towaru. Nie ma w tym żadnego problemu, aby na paragonie umieścić takową informację. Ważne jest to, aby bilans końcowy zgadzał się wraz z notkami.

Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego – Ośrodek Zamiejscowy w Lublinie z dnia 11 grudnia 1998 r. (sygn. I SA/Lu 1289/97), ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego za pomocą kas rejestrujących dotyczy węższego kręgu podmiotów – nabywców będących osobami fizycznymi nie prowadzących działalności gospodarczej. Przepis art. 29 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług określa obowiązek ewidencyjny podatników wyłącznie przy świadczeniu usług – sprzedaży towarów na rzecz wskazanych w nim podmiotów. Wymóg odrębnego ewidencjonowania podkreślił ustawodawca ustalając, iż naruszenie obowiązków prawidłowego prowadzenia obu ewidencji zagrożone jest odrębnymi sankcjami (art. 27 ust. 5 i art. 29 ust. 2), niepodlegającymi kumulacji.

Podstawa prawna: Ustawa o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2004 r. nr 54, poz. 353 ze zm.).

Przemysław Gogojewicz

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.