Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Do lekarza bez dowodu ubezpieczenia. Wystarczy PESEL

Od 1 stycznia 2013 roku pacjenci nie będą musieli pokazywać dowodu ubezpieczenia. Wystrarczy dowód z numerem pesel potwierdzający tożsamość pacjenta.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Przewiduje ona, że Centralny Wykaz Ubezpieczonych będzie dostępny wszystkim placówkom zdrowotnym już od przyszłego roku.

Ustawa zdejmuje ze szpitali, przychodni i lekarzy odpowiedzialność za potwierdzenie prawa do świadczeń i przenosi to ryzyko na Narodowy Fundusz Zdrowia.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.