Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Drogi dzień dziecka na co dzień

Dzieci to luksus – wynika z zestawienia stworzonego specjalnie na 1 czerwca przez „Dziennik Gazetę Prawną”. Decyzja o ich posiadaniu wywołuje bowiem zawsze poważne konsekwencje finansowe. I to na wiele lat.

Ceny ubranek wzrosły w ostatnich 3 latach o 7 procent, podręczników o 25 procent, korepetycji aż o jedna trzecią. Szybują także opłaty za żywność, podobnie jak ceny pampersów. I choć wydatki rosną wolniej niż inflacja, to realnie spadają tez dochody rodziców.

Gazeta podkreśla, że o 1.5 procent spadł w ubiegłym roku, w porównaniu do 2010, statystyczny dochód na jedną osobę. Wyniósł on – według najnowszych danych GUS – 1227 złotych. W najgorszej sytuacji są osoby, które mają troje lub więcej dzieci – przeciętnie dysponują jedynie sumą 719 złotych na osobę. Utrzymanie dziecka do 20. roku zycia to koszt blisko 300 tysięcy złotych.

W efekcie spada w naszym kraju liczba urodzeń. W 2011 roku przyszło na świat tylko 391 tysięcy dzieci. W latach 90. liczba ta wynosiła pół miliona rocznie. A jedna piąta rodziców, jak wynika z badań CBOS, nie decyduje się na powiększenie rodziny właśnie z obawy przed kosztami.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.