Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jakie warunki musze spełnić otwierając indywidualną praktykę lekarską?

Jakie są procedury przy otwieraniu prywatnego gabinetu logopedycznego?

Aby otworzyć gabinet logopedyczny należy dopełnić ogólne wymogi dotyczące otwierania Indywidualnej Praktyki Lekarskiej. A zatem należy do Izby Lekarskie przynieść:

  • Prawo (stałe) wykonywania zawodu lekarza na terenie RP,
  • Wpis do rejestru Okręgowej Izby Lekarskie, tzn. musi Pani być członkiem OIL,
  • min. dwuletni okres samodzielnego wykonywania zawodu lekarza. Oznacza to, że okresu stażu nie zalicza Ci przy otwieraniu własnej firmy.

Do Izby Lekarskiej należy przynieść wypełnione stosowne druki które należy uprzednio pobrać w Izbie Lekarskiej oraz:

  • ksero prawa wykonywania zawodu;
  • ksero dyplomu lub zaświadczenia ze specjalizacji;
  • ksero dowodu (1. strona + strona z zameldowaniem). Jeżeli praktyka rejestrowana jest na inny adres, niż zameldowanie – dokument świadczący o prawie do lokalu (akt własności lub najmu);
  • ksero rachunku telefonicznego lub pisemne oświadczenie na jaki numer telefonu będą przyjmowane wezwania;
  • przedstawienie rachunku wpłaty za rejestracje praktyki w dniu składania dokumentów tj. 450 PLN za praktykę specjalistyczną, 350 za ogólnolekarską, 200 za każdą następną lub za zmianę adresu wykonywania praktyki. Uwaga – jeżeli ma Pani już jakąkolwiek specjalizację, musi Pani zrejestrować praktykę specjalistyczną.

Aby prowadzić gabinet logopedyczny niezbędne jest również wyrobienie pieczątki. Powinna ona zawierać nazwę Pani praktyki, REGON i własny osobisty NIP, który jest równocześnie NIP-em gabinetu logopedycznego.

Przemysław Gogojewicz

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.