Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kredyt na świeży biznes? W większości banków nie masz na co liczyć

Posiadacze własnego biznesu, planując zaciągniecie kredytu firmowego, muszą przygotować się na przejście żmudnej procedury wewnętrznej banku. Dostarczyć odpowiednie dokumenty formalno-prawne oraz sprawozdania finansowe za wskazane przez bank okresy obrachunkowe. A i tak może okazać się, że jeśli działają na rynku zbyt krótko, poświęcony przez nich czas pójdzie na marne.

Portal Bankier.pl poprosił banki o przedstawienie warunków, jakie musi spełniać przedsiębiorca wnioskujący o kredyt oraz listy dokumentów, jakie jest zobowiązany złożyć wraz z wnioskiem kredytowym. Okazuje się, że wyłącznie aktualni klienci banków mogą liczyć na uproszone procedury, natomiast nowy klient jest skazany na spełnienie wszystkich standardowych wymagań przedstawionych przez instytucje finansowe. Dodatkowo w większości banków na kredyt nie ma co liczyć firma, która dopiero co otworzyła swoje podwoje. Aby móc wnioskować o kredyt, musi działać na rynku co najmniej 6 miesięcy.

Tylko Idea Bank oraz PKO BP posiadają w swojej ofercie kredyty dedykowane startupom. Pozostałe banki tj. BPS, BZ WBK, Crédit Agricole, ING Bank Śląski, Bank Millennium, Nest Bank, SGB oraz Toyota Bank, które podzieliły się informacjami dotyczącymi procedur kredytowych, wymagają od klienta posiadania historii finansowej umożliwiającej sprawdzenie jego zdolności kredytowej.

Minimalny okres prowadzenia działalności, po którym można wnioskować o kredyt:
PKO BP – od pierwszego dnia
Idea Bak – od pierwszego dnia
ING Bank Śląski – 6 miesięcy
BPS – 12 miesięcy
BZ WBK – 12 miesięcy
Nest Bank – 12 miesięcy (6 miesięcy – w przypadku przedstawicieli zawodów zaufania społecznego m.in. lekarzy, prawników, notariuszy, stomatologów)
Millenium Bank – 12 miesięcy (6 miesięcy – w przypadku poradzenia w banku rachunku firmowego od początku prowadzenia działalności)
SGB – 12 miesięcy
Crédit Agricole – 24 miesiące
Toyota Bank – ustany indywidualnie

Szczegółowe procedury m.in. PKO BP, Idea banku czy Nest Banku opisano na łamach portalu Bankier.pl

Katarzyna Rostkowska

Bankier.pl

 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
rudzik 6 kwi 2017 (13:38)

Nest z przytupem wszedł na rynek bankowy. A jaką tam mają ofertę kredytów dla działalności jednoosobowej?