Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Palikot o propozycji PO ws. NFZ i ZUS

Janusz Palikot, jeden z liderów Zjednoczonej Lewicy powiedział na konferencji prasowej w Lublinie, że propozycja Platformy Obywatelskiej dotyczącej likwidacji składek na ZUS i NFZ niesie za sobą zagrożenia, o których partia rządząca nie wspomniała.

W ocenie Palikota realizacja tych założeń programowych PO spowoduje drastyczne obniżenie emerytur i rent. Chyba że – mówił polityk – nie zostanie zachowana zasada proporcjonalności. „Ale to byłby wtedy system emerytury obywatelskiej, o czym Platforma nie powiedziała” – podkreślił Palikot. Propozycja PO w zestawieniu z obecnymi regulacjami oznacza, że najniższa emerytura wyniesie około 200 złotych. „Niech się Platforma z tego wytłumaczy” – dodał Palikot.

Drugim zagrożeniem propozycji Platformy będzie według Janusza Palikota ograniczenie nakładów na ochronę zdrowia.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/W.Brakowiecki P.Radio Lublin /md/buch

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.