Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polska upomina się o dług związany z wycofaniem się COVEC

Polska upomina się o dług, który pozostał po wycofaniu się chińskiego konsorcjum COVEC z budowy części autostrady A2. Przebywający z wziytą w Chinach minister Sławomir Nowak spotkać się ma z przedstawicielami Bank of China – dowiedziało się Polskie Radio. To właśnie ten bank, który teraz zamierza wejść na polski rynek, był współgwarantem chińskiego konsorcjum .

Ze 130 mln złotych gwarancji bankowych po zerwaniu kontraktu z Chińczykami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała jedynie 12 mln od Deutsche Banku. Lwia część kwoty znajduje się w dwóch chińskich bankach – w tym Bank of China. Temat zwrotu gwarancji podczas spotkań w Pekinie poruszyć ma minister Sławomir Nowak . Będę miał spotkanie z Bank of China, które nie wypłaciło po COVEC-u polskiemu rządowi gwarancji, która nam się po prostu należy. W związku z tym bardzo twardo i rzeczowo będę to oczekiwanie zgłaszał – powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Minister Nowak dodał, że są sygnały które świadczą o tym, że strona chińska dojrzewa do rozwiązania problemu. Szef resortu transportu, budownictwa i gospodarki morskiej rozpoczął trwającą prawie tydzień wizytę w Państwie Środka. W Szanghaju, Pekinie, Jinanie i Hongkongu będzie zachęcał głównie firmy z braży logistycznej do współpracy z partnerami z Polski.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.