Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Raty spłacamy w terminie, ale z czynszem zalegamy

Raport BIG InfoMonitor: przeterminowane długi Polaków wobec wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych wynoszą 27 milionów złotych. W ciągu 6 miesięcy 2014 roku, ta kwota wzrosła o ponad 8 milionów złotych.

Najwięcej dłużników, którzy nie płacą za mieszkanie jest w województwach lubelskim i małopolskim. Na trzecim miejscu jest mazowieckie. Jednak – jak wynika z raportu – to mieszkańcy tego regionu są zadłużeni na najwyższą łączną kwotę – ich zaległe zobowiązania wynoszą blisko 7 milionów złotych.

W województwie kujawsko-pomorskim mieszka najmniej osób, które nie wnoszą opłat za mieszkanie.

W Polsce z roku na rok rośnie ogólna kwota przeterminowanego zadłużenia, na którą składają się między innymi zobowiązania lokatorskie. Na koniec 2014 roku zaległe zadłużenie Polaków wyniosło blisko 41 miliardów złotych. Kłopoty z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań ma prawie 2 miliony 400 tysięcy osób.

IAR K.P. /buch

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.