Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Światowi giganci dadzą pracę młodym

Tysiące miejsc pracy w 20 krajach – światowi giganci biznesu zamierzają dać zatrudnienie Europejczykom. W Lizbonie ogłoszono szczegóły programu Porozumienie dla Młodych.

Wspólny projekt Brukseli i największych międzynarodowych korporacji został opracowany z myślą o wykształconych osobach poniżej 30 roku życia, które szczególnie boleśnie odczuły efekty kryzysu, od lat dającego się we znaki w kraj Unii. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso zapowiedział, że do 2020 roku na tworzenie nowych miejsc pracy zostanie przeznaczonych co najmniej 6 miliardów euro. Dzięki temu zatrudnienie ma znaleźć 20 tysięcy osób.

Portugalczyk z zadowoleniem odnotował, iż w walkę z bezrobociem angażują się nie tylko publiczne instytucje, ale też prywatne korporacje. Z kolei premier Pedro Passos Coelho podkreślił, że to właśnie firmy mają rzeczywistą moc dawania ludziom pracy.

W zaprezentowany w Lizbonie program Porozumienie dla Młodych zaangażowali się tacy międzynarodowi giganci jak Nestle, Facebook, Google, Twitter czy Axa. Portugalia, gdzie do programu przyłączyło się kilkanaście największych firm, może liczyć na 500 nowych miejsc pracy oraz na płatne staże dla kolejnych 800 osób. Z wyliczeń Komisji Europejskiej wynika, że w całej Unii pracy nie może obecnie znaleźć 5,3 mln osób poniżej 25 roku życia.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.