Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

To już koniec umowy ACTA

Jest rekomendacja, by Parlament Europejski odrzucił kontrowersyjną umowę ACTA dotyczącą walki z piractwem i podróbkami w internecie. Tak zdecydowała komisja handlu międzynarodowego. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą wszyscy europosłowie na lipcowej sesji plenarnej.

Deputowany Konrad Szymański jest przekonany, że wynik głosowania całego Parlamentu będzie taki jak w komisji i dodaje, że to już koniec ACTY. W parlamencie obecnej kadencji nie ma szans na przegłosowanie tego dokumentu. Pozostaje jednak nierozwiązany problem wyważenia między prawem do własności intelektualnej oraz prawem do prywatności – dodaje poseł Szymański.

Przeciwnicy umowy ACTA uważają, że umowa ogranicza wolność w sieci i może służyć do inwigilowania internautów, krytykują też surowe kary dla osób łamiących prawa autorskie. Zwolennicy natomiast podkreślają, że to skuteczna broń w walce z piractwem w internecie.

Mimo negatywnego głosowania Komisja Europejska zapowiedziała, że czeka jeszcze na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu, który ma ocenić, czy ACTA jest zgodna z europejskim prawem. Jeśli tak właśnie uznają sędziowie, Bruksela zapowiada, że ponownie zjawi się z ACTĄ w Europarlamencie.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.