Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

W Gdańsku promowano działalność gospodarczą

12 maja 2009 r. przeszedł do historii gospodarczej województwa pomorskiego jako Dzień Promocji Indywidualnej Działalności Gospodarczej. Obchodzono go w 16 miastach w ramach ogłoszonego przez Komisję Europejską Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Nad realizacją tego nowatorskiego pomysłu czuwał Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.

Do obchodów włączył się też Oddział ZUS w Gdańsku, który w Gdyni, Gdańsku, Kartuzach, Malborku, Pucku, Słupsku, Sztumie, Tczewie, Kościerzynie, Kwidzynie i Stargardzie Gdańskim uruchomił punkty konsultacyjno-informacyjne. Klienci naszego stoiska otrzymali specjalnie na ten dzień przygotowane materiały, szczegółowo informujące o zasadach zgłaszania, prowadzenia i rozliczania działalności gospodarczej. Uczestnicy spotkania interesowali się szczególnie możliwością korzystania z ulgowej składki na ubezpieczenia społeczne, zasadami pozwalającymi na nieskładanie comiesięcznych rozliczeń ZUS DRA, a także ujednoliceniem składek za kolejne miesiące.

Dzień Promocji cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród przyszłych i obecnych przedsiębiorców. Celem przedsięwzięcia było wspieranie rozwoju jednoosobowych firm założonych przez osoby bezrobotne, a także promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia wśród osób bezrobotnych i tych, którzy planują uruchomić indywidualną działalność gospodarczą. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapisać się na warsztaty doskonalące umiejętności potrzebne w prowadzeniu biznesu.

Porad udzielali także doradcy zawodowi badający predyspozycje do prowadzenia własnego biznesu, przedstawiciele urzędów miast i gmin, urzędów pracy, Urzędu Statystycznego i Skarbowego, PIP, jednostek finansujących i instytucji wdrażających programy europejskie. Organizatorzy zaprezentowali filmy z dziedziny ekonomii i przedsiębiorczości, a także różne programy i projekty prowadzone przez Unię Europejską i Fundusz Pracy. Przedsiębiorcy uzyskali informacje na temat źródeł dofinansowania własnej firmy lub jej założenia oraz o innych możliwościach wsparcia działalności. Swoje osiągnięcia zaprezentowały firmy już istniejące, które zostały uruchomione z dotacji Funduszu Pracy.

Osoby zainteresowane działalnością za granicą uzyskały od pracowników ZUS, Izby Skarbowej i doradców EURES informacje w sprawie zakładania i prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej w krajach UE. Natomiast osoby zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej w kraju, a przebywające za granicą, mogły skorzystać z internetowego punktu konsultacyjnego.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.