Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

W liceach i technikach lekcje o ZUS

Od dziś rozpoczyna się II edycja projektu edukacyjnego Lekcje z ZUS. To cykl zajęć dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych, które mają im przybliżyć najważniejsze zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi informuje Anna Mieczkowska, rzeczniczka nowosądeckiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W czasie lekcji uczniowie poznają, co to są ubezpieczenia społeczne, mówimy o tym co możemy dostać z ZUS gdy płacimy składki, przybliżamy temat emerytur i rent, mówimy jak zarejestrować firmę oraz jakie są obowiązki młodego przedsiębiorcy – tłumaczy. Są też przekazywane informacje o udogodnieniach np. o programie e-płatnik czy Platformie Usług Elektronicznych.

Zajęcia zakończą się konkursem wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i centralnym. Nagrodą jest sprzęt elektroniczny, zarówno dla uczniów jak i szkół. W ubiegłym roku zgłosiło się do niego w całym kraju 11 tysięcy uczniów z ponad 300 szkół. Szczegóły dotyczące projektu i konkursu można znaleźć na stronie zus.pl

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Monika Chrobak/nyg

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.