Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jak sfinansować biznes prowadzony przez kobiety?

Panie coraz częściej decydują się na rozpoczęcie innowacyjnego biznesu. Redakcja MamBiznes.pl przedstawia wybrane konkursy dla start-upów, które są kierowane przede wszystkim dla kobiet.

Foto: Bankier.pl

Women Who Tech’s Women Startup Challenge Europe

Pierwszy z konkursów to Women Who Tech’s Women Startup Challenge Europe. Wziąć nim mogą udział kobiety, które są właścicielkami innowacyjnego biznesu, a swoją działalność prowadzą na kontynencie europejskim. Zwyciężczyni może zgarnąć w tym konkursie nawet 220 tys. zł, które może przeznaczyć na rozwój własnego biznesu. Dodatkowo otrzyma indywidualny mentoring od inwestorów biznesowych. Jednak aby wziąć w nim udział, należy dość szybko zgłosić swój udział, z tego względu, że nabory do konkursu zamykają się już dziś, 7 sierpnia 2018 roku. Jednak jeśli ten termin zostanie przekroczony, można ponownie aplikować do przyszłorocznej edycji.

Kryteria wejścia

 • Projekt musi być przedsięwzięciem technologicznym
 • Posiadanie innowacyjnego rozwiązania
 • Istnieje już prototyp
 • Dynamiczny rozwój projektu
 • Firma musi być prowadzona przez kobietę

Dowiedz się więcej: tutaj

Cartier Women’s Initiative

Coroczna edycja Cartier Women’s Initiative prowadzona jest przez luksusową francuską firmę jubilerską Cartier. W ramach tej inicjatywy, firma przyznaje dotacje 21 kobietom prowadzącym własny biznes na całym świecie. Głównym celem tej inicjatywy jest wspieranie kobiet w rozwijaniu ich innowacyjnych biznesów. Jednak muszą być one w początkowej fazie istnienia.

Dla pierwszych siedmiu pań, firma gwarantuje nagrodę w wysokości 100 000 USD (ok. 370 000 zł) wraz z spersonalizowanym doradztwem biznesowym. Dla pozostałych 14 kobiet, przeznaczana jest nagroda o równowartości 30 000 USD (ok. 110 000 zł).

Aplikować można do 31 sierpnia 2018 roku.

Kryteria wejścia

Twoja firma musi być:

 • oryginalną koncepcją
 • na wczesnym etapie istnienia
 • generować przychody
 • prowadzony przez kobietę, która ukończyła 18 lat

Dowiedz się więcej: tutaj

Przedsiębiorcze kobiety 2.0

Foto: YAY Foto

Jest to jedyny program obecnie realizowany wyłącznie dla kobiet w Polsce. Głównym celem projektu jest założenie działalności gospodarczej przez min. 51 kobiet z terenu Dolnego Śląska do końca listopada 2019 r. Każda z kobiet może otrzymać do 25 tys. zł na realizację własnego pomysłu na biznes.

Nabór kończy się 30 listopada 2019 roku.

Kryteria wejścia

Twoja firma musi być

 • na wczesnym etapie istnienia
 • musi być prowadzona przez kobietę

Dowiedz się więcej: tutaj

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.