Nawet 500 tys. zł na rozwój własnego biznesu. Jak zdobyć te pieniądze?

Prowadzisz własny biznes i potrzebujesz środków na dalszy rozwój działalności? Ruszył nabór wniosków w nowym programie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Do zdobycia jest nawet 500 tys. zł atrakcyjnie oprocentowanej pożyczki.

Foto: YAY Foto

Mikroprzedsiębiorcy, którym przydałby się zastrzyk gotówki, ale nie mogą skorzystać np. z bezzwrotnych dotacji od tygodnia mogą składać wniosku w programie „Pożyczka na rozwój”.

Zatrudnienie osób niepełnosprawnych – jakie dotacje? Ile może otrzymać przedsiębiorca?

Inicjatywa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości skierowana jest do małych firm działających na rynku od co najmniej 24 miesięcy. Przedsiębiorcy zainteresowani programem mogą pozyskać od 75 tys. zł do nawet 500 tys. zł finansowania na rozwój własnego biznesu. Pożyczka oprocentowana jest na poziomie od 2,5 proc. do 6 proc. w skali roku i nie jest od niej pobierana żadna prowizja. Wysokość oprocentowania uzależniona jest od sytuacji finansowej firmy oraz rodzaju zabezpieczenia. Pozyskane środki przedsiębiorca zobowiązany jest zwrócić w ciągu maksymalnie 5 lat. Okres karencji w spłacie może wynieść do 9 miesięcy.

Co można sfinansować programu „Pożyczka na rozwój”?

Program „Pożyczka na rozwój” skierowany jest do przedsiębiorców szukających finansowania na zakup maszyn, urządzeń czy narzędzi, które pomogą w rozwoju prowadzonego biznesu. Pożyczka może być także przeznaczona na zakup oprogramowania oraz integrację z parkiem maszynowym oraz systemami IT funkcjonującymi w firmie. Środki nie mogą być przeznaczone na wynagrodzenia czy marketing. Realizowany projekt musi zostać zrealizowany w ciągu 12 miesięcy od momentu otrzymania pożyczki.

Aby uzyskać finansowanie z programu „Pożyczka na rozwój” przedsiębiorca powinien wnieść wkład własny na poziomie 20% wydatków kwalifikowanych realizowanego projektu. Organizatorzy przygotowali także mechanizm zachęcający do terminowej spłaty. W sytuacji, gdy przedsiębiorca spłaci zgodnie z harmonogramem 90% kwoty pożyczki może uzyskać bonus w postaci bezzwrotnej dotacji. Kwota dotacji z PARP może wynieść może do 10% wartości pożyczki, i nie więcej niż 40 tys. zł. Właściciele mikrofirm mogą aplikować o pożyczkę do 7 października 2021 roku. Wniosek oraz regulamin dostępne są na stronie programu tutaj.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

https://scandiposter.pl/

25 czerwca 2019 Odpowiedz

Ciekawe spostrzeżenia

Avatar

Karo

26 czerwca 2019 Odpowiedz

Niekoniecznie trzeba się bawić w pożyczki 😉 Można też spróbować faktoringu i się dodatkowo nie zadłużać

Avatar

Karolina

30 czerwca 2019 Odpowiedz

to prawda, ale trudno wybrać, dużo teraz się tego zrobiło

Avatar

Czaro

30 czerwca 2019 Odpowiedz

bank to dla mnie teraz ostateczność, faktoring ma znacznie mniej wymagań i niemal każda młoda firma może uzyskać wsparcie

Avatar

Kajetan

30 czerwca 2019 Odpowiedz

Korzystam z faktoringu z cesją jawną w IdeaMoney już jakiś czas i widzę że nie tylko ja ich wybrałem. Zdecydowałem się na faktoring u nich ze względu na dostosowaną ofertę i indywidualne podejście do klienta. Ja akurat pracuję w branży transportowej i tutaj faktoring to dosyć popularna usługa.

Avatar

Jan

1 lipca 2019 Odpowiedz

Warto też pomyśleć o faktoringu kupieckim na rozwój biznesu

Avatar

Karol

1 lipca 2019 Odpowiedz

a czym on się różni od klasycznego wierzytelnościowego?

Avatar

Jan

1 lipca 2019 Odpowiedz

Dajesz fakturę za zakupy do realizacji dla faktora a nie fakturę od klienta. Korzyści są takie, że nie potrzeba historii i twardych zabezpieczeń jak w przypadku kredytu

Avatar

Pola

1 lipca 2019 Odpowiedz

i ile jest czasu na spłatę? Gdzie można o takiej usłudze więcej poczytać?

Avatar

Jowisz

1 lipca 2019 Odpowiedz

da się indywidualnie ustalić termin spłaty czy warunki są narzucone?

Avatar

max

3 lipca 2019

da się dogadać indywidualnie i wybrać odpowiedni termin, bez stresu

Avatar

Kajetan

1 lipca 2019 Odpowiedz

Na pewno IdeaMoney ma u siebie taką usługę i na ich stronce. 30 dni na fakturze (okres spłaty 10 dni, max o 90 dni można odłożyć spłatę). Jak faktura początkowa wystawiona na 60 dni to i tak max 90 dni można odłożyć spłatę. Dzięki tej opcji można przed sezonem coś kupić taniej albo też zgodzić przyjąć większe zamówienie i zakupić potrzebne materiały.

Avatar

Romik

1 lipca 2019 Odpowiedz

Kajetan korzystałeś z takiej opcji?

Avatar

igrek

4 lipca 2019 Odpowiedz

ja też chętnie posłucham wiecej na ten temat

Avatar

Paweł

1 lipca 2019 Odpowiedz

A korzystał ktoś z ich aplikacji mobilnej może? dużo podróżuję, potrzebuję takich udogodnień…

Avatar

Anna

3 lipca 2019 Odpowiedz

taaaak, intuicyjna i bardzo łatwa w obsłudze, bez większych problemów po przeklikaniu

Avatar

Pola

3 lipca 2019 Odpowiedz

Chętnie też się dowiem jak działa ta apka…sporo słyszałam, ale wiadomo, że lepiej jak ktoś kto przeklikał powie co i jak 🙂

Avatar

Maria

5 lipca 2019 Odpowiedz

jak macie jakieś doświadczenia to piszcie bo sama jezcze aplikacji nie mam ale może akurat się przyda

Avatar

Karol

6 lipca 2019 Odpowiedz

Apka jest super prosta. Ja dużo wyjeżdżam – jest bardzo użyteczna

Avatar

Oceanicfinance

5 stycznia 2020 Odpowiedz

To jest Oceanic-Finance, który oferujemy pożyczki dla osób fizycznych i firm na całym świecie, jesteśmy zarejestrowaną i licencjonowaną firmą pożyczkową. Czy potrzebujesz pożyczki, aby opłacić rachunki? potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć działalność? potrzebujesz pożyczki na zakup mieszkania? oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem jakiegokolwiek rodzaju pożyczki, po prostu e-mail: [email protected]

Avatar

Novelty

26 marca 2021 Odpowiedz

Złóż wniosek o pożyczkę pod adresem NOVELTY FINANCE ([email protected]) z oprocentowaniem 3%.

Niezależnie od tego, czy chcesz ożywić swój styl życia, czy też masz nieoczekiwany wydatek, z którym musisz sobie poradzić, pożyczka z NOVELTY FINANCE to opłacalny sposób na realizację tego celu.

NOWOŚĆ FINANSE jest elastyczna: możesz pożyczyć do 5 milionów euro (5 000 000,00 euro), z odpowiednimi okresami spłaty od 6 miesięcy do 30 lat. Oferujemy szeroką gamę pożyczek osobistych, biznesowych, mieszkaniowych i konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności z oprocentowaniem 3%.

Co dostałeś:
 Natychmiastowy dostęp do środków po zatwierdzeniu
 Konkurencyjne stopy procentowe
 Elastyczne warunki spłaty
 Możliwość szybszej spłaty kredytu (dopłaty obniżają wysokość kredytu)
 Łatwe zatwierdzenie, jeśli potrzebujesz dodatkowych funduszy
 Twoja pierwsza spłata pożyczki rozpocznie się w sześć miesięcy po zatwierdzeniu.

Jak aplikować:
Złożenie wniosku o pożyczkę jest szybkie i proste!
Firmy lub osoby zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę w Novelty Finance, które potrzebują więcej informacji o tym, jak złożyć wniosek, powinny WYSŁAĆ E-MAIL na adres ([email protected]) LUB skontaktować się z Krystianem Damianem na WhatsApp pod numerem +48732121095, aby uzyskać więcej informacji i ustne instrukcje. Zastosować.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*