Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Innovation Nest

Działalność: fundusz Innovation Nest powstał, aby pomagać polskim przedsiębiorcom w tworzeniu globalnych firm i rozwijaniu biznesu technologicznego na międzynarodowych rynkach.

Geneza: Założyciele funduszu – Piotr Wilam(m.in. współtwórca Onetu oraz inwestor w Merlin.pl) oraz Marek Kapturkiewicz (m.in.były wiceprezes Onet.pl) Innovation Nest chcieli zmienić sposób myślenia polskich firm, które koncentrowały się głównie na rynku lokalnym i pomóc im rozwijać się również na rynkach zagbranicznych.

Na jakim etapie musi być projekt: i fundusz inwestuje w projekty na wczesnym etapie rozwoju (Seed Stage). W obrębie zainteresowań Innovation Nest są firmy, które mają już działający produkt i początkową trakcję. Najlepiej kiedy firma posiada przychody na poziomie 5-40 tys. dol MRR. Fundusz inwestuje również w bardziej rozwinięte projekty(Series A), jednak skupia się na Seed Stage.

Jakie branże: Innovation Nest specjalizuje się w inwestycjach w projekty o globalnym potencjale, działające w modelu SaaS (Software as a Service), skierowane do klientów biznesowych (B2B).

Kwota inwestycji: fundusz inwestuje w rundach seed na poziomie do 500 tys. dolarów. Dotychczas średnia inwestycja wynosi koło 200 tys. dolarów.

Przykłady inwestycji: fundusz posiada w swoim portfelu 33 spółki. Niektóre z nich to:

 • UXPin – narzędzie online umożliwiające projektowanie interfejsów aplikacji webowych i mobilnych, pozwala także na efektywną współpracę osób projektujących.
 • Picodi – serwis z kodami rabatowymi i zniżkami.
 • Perfect Gym – platforma do zarządzania klubami fitness
 • iGrid Technology – spółka wprowadza na rynek i rozwija rozwiązania Smart Grid w obszarze Internetu Rzeczy wspierające efektywność generacji farm fotowoltaicznych oraz nowe, jakościowe modele regulacyjne w energetyce w oparciu o inteligentne sieci.
 • Elmodis – jest zaawansowanym modułem monitorowania, diagnostyki i predykcji uszkodzeń z wbudowanymi obwodami zabezpieczeń silników elektrycznych.
 • Wayman – pomaga zarządzać wszystkimi projektami w firmach projektowych. System nie tylko usprawnia komunikację pomiędzy członkami zespołu, ale również uwzględnia wszelkie zmiany, nadzoruje zasoby i dokładnie szacuje harmonogram realizacji każdego projektu
 • POS Bistro – aplikacja do obsługi zamówień w gastronomii (w lokalu i dostawie), obsługi płatności, generowania faktur, rachunków
 • Estimote – produkcja beaconów czyli niewielkich czujników, które potrafią wymieniać informacje z telefonem komórkowym wyposażonym w odpowiednią aplikację.
 • Silvair – firma, która pracuje nad uniwersalną platformą inteligentnego oświetlenia dla klientów komercyjnych.
 • Growbots – sztuczna inteligencja do automatyzowania procesu sprzedaży
 • Perdoo – platforma do zarządzania celami pracowników firmy

Wady polskich pomysłodawców: zapominają, że budowanie globalnej firmy nie kończy się na pomyśle. To długa droga, która posiada wiele zakrętów. Nasz rynek pokazuje, że jest wiele osób, które nie dostrzegają przeróżnych aspektów prowadzenia globalnej firmy. Niestety często się zdarza, że odrzucamy projekty na wczesnym etapie ponieważ nie są dobrze przygotowane, założyciele nie poświęcili wystarczająco dużo czasu do tego, aby poszukać informacji o tym co dzieje się na rynku.

Zalety polskich pomysłodawców: na pewno możemy śmiało pochwalić technologię jaką udaje nam się wytworzyć w Polsce. Pod tym aspektem jesteśmy jednym z liderów światowych.

Dane kontaktowe dla pomysłodawców: Najlepiej kontaktować się z nami poprzez intro od osób które znamy. Można również do nas podejść na każdym z eventów na jakim jesteśmy. Jeżeli te dwie metody zawodzą polecamy kontakt mailowy: [email protected]

Strona wwwinnovationnest.co

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.