Czy ulga zerowy PIT dla młodych obejmuje działalność nierejestrowaną?

Działalność nierejestrowana miałaby receptą na rozwój polskiej przedsiębiorczości. Natomiast wprowadzony zerowy PIT miał ulżyć młodym przedsiębiorcom. Jednak czy młoda osoba korzystająca z nierejestrowanej działalności może nie płacić podatku?

Działalność nierejestrowana a zerowy PIT dla młodych; Fot. ThetaXstock

Już od sierpnia 2019 roku osoby mające do 26 roku życia mogą cieszyć się z zerowego podatku. Choć, jak pisaliśmy już wcześniej na portalu MamBiznes.pl, nie każdy z takiej ulgi będzie mógł skorzystać. Największą grupą osób, które nie obejmuje zerowy PIT są przedsiębiorcy. Jednak pojawia się pytanie, co w przypadku osób prowadzących działalność nierejestrowaną?

Ustawodawca tworząc zerowy PIT dla młodych wymienił jakie grupy przychodów zostaną objęte zwolnieniem. Oznacza to tym samym, że przychody z tzw. innych źródeł, w których grupie znalazły się zlecenia wykonywane w ramach działalności nierejestrowanej nie mogą zostać ujęte przy korzystaniu z zerowego PITu dla młodych.

Jednak jest pewne światełko w tunelu także dla osób prowadzących działalność nierejestrowaną. Istnieje sposób, aby móc skorzystać z nowej ulgi dla osób do 26 roku życia. Więcej przeczytasz w serwisie PIT.pl.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*