Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Cashy.pl

Opis projektu: Na platformie cashy.pl kupujący uzyskują rabat za wcześniejsze uregulowanie faktur swoich dostawców. Komunikacja pomiędzy kontrahentami i cały proces obsługi odbywa się on–line, nie ma konieczności wystawiania faktur korygujących do transakcji. Cashy pozwala kupującym zarobić nawet 10 razy więcej niż na lokatach bankowych, a także wygenerować oszczędności operacyjne. Ponadto jest bardzo przydatnym narzędziem dla dostawców – wcześniejsze płatności pozytywnie wpływają na ich płynność, co dla mikro i małych firm ma kluczowe znaczenie.

Branża / kategoria: informatyka, inne, płatności

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: Pomysł narodził się już w trakcie naszej pracy w banku. Współpracując z dużymi i średnimi klientami, zwróciliśmy uwagę, że sporo dużych firm ma nadwyżki finansowe. Potwierdzają to dane KNF, wg których polskie firmy zgromadziły już blisko 300 mld złotych na rachunkach w swoich bankach. Niskie oprocentowanie lokat oraz inflacja powodują, że te pieniądze nie pracują efektywnie. Z drugiej strony mamy dostawców tych dużych firm. To głównie małe i mikro firmy, które pieniędzy bardzo potrzebują. Połowa z nich boryka się z regularnymi problemami finansowymi. Często zmuszone są do korzystania z drogiego finansowania w formie np. mikrofaktoringu, gdzie oprocentowanie może przekraczać nawet 100% w skali roku. Dzięki Cashy najmniejsze firmy zyskują dostęp do alternatywnego źródła finansowania. Z drugiej strony duzi odbiorcy generują dodatkowy przychód, bez żadnego ryzyka, bo płacą za własne bezsporne faktury. Zyskują więc obie strony przez co wzmacniane są wzajemne relacje.

Dla kogo: Duże i średnie firmy posiadające rozproszoną bazę dostawców i rozliczające się z nimi z odroczonym terminem płatności.

Finansowanie: akcelerator, fundusz Venture Capital, środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Cashy.pl zostało założone przez trzech doświadczonych managerów związanych uprzednio z ING Bankiem Śląskim. Jakub Wrede ma 15 lat doświadczenia na rynku bankowym, w szczególności w zakresie produktów finansowania handlu i faktoringu. Kamil Pachuta jest ekspertem ds. informatyzacji instytucji finansowych, a Edyta Musielak, wcześniej związana z platformą Aleo, od lat doradza przedsiębiorstwom w obszarze optymalizacji łańcucha dostaw.

Konkurencja: C2FO, Taulia, Prime Revenue, SCFO,

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: 1. Rozwój platformy cashy.pl
2. Promocja skonta i naszej usługi na rynku krajowym
3. Współpraca z wybranymi bankami – mamy unikalną koncepcję połączenia cashy ze standardową ofertą bankową

Zespół: 5-10 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Cashy

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.